• $8,1966
  • €9,6652
  • 502.396
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Ağustos 2020 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Göbek atmadılar, para kazandılar

Göbek atmadılar, para kazandılar

Üniversitede tanışıp evlenmeye karar veren Gamze ile Abdullah Kayıran, davullu zurnalı düğün yapıp, eğlenmekten vazgeçerek hayallerine kavuştu. Düğün için her iki ailenin ayırdığı toplam 150 bin lirayı alan çift, sade bir nikahla evlendikten sonra dükkan açıp para kazanmaya başladı.

AİLELER BAŞTA İTİRAZ ETTİ

İzmir'de yaşayan ve üniversitede farklı bölümlerde okurken tanışıp evlenmeye karar veren Gamze-Abdullah Kayıran çiftinin tek hayali tatlı ve çikolata dükkanı açmaktı. Ekonomik olarak iş yeri açamayan çift, ailelerine sazlı sözlü, eğlenceli düğün yerine sade bir nikahla dünya evine girmek istediklerini, düğün için ayrılan paralarla da iş yeri açmak istediklerini belirtti.

KOVİD-19 ENGELİNE TAKILDI

Ailelerin karşı çıkmasına rağmen düğün için her iki ailenin ayırdığı yaklaşık 150 bin lirayı alan çift, sade bir nikahla evlendi. Kiraladıkları dükkanda tüm hazırlıkları tamamlayan Kayıran çifti, açılış yapacaklara zaman Kovid-19 engeline takıldı. Haziran’da Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde açtıkları dükkanlarında çalışmaya başlayan çift, şimdilerde müşterilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

DÜĞÜN OLMAMASI İÇİN SAVAŞTIK

28 yaşındaki Gamze Kayıran, “Düğün olmaması için savaştık. 'Bizim mutluluğumuz mu daha önemli, düğün mü?' dedik. Bunu sürekli dile getirdik ancak hep 'olmaz, el ne der' dediler. Ancak bu savaşı biz kazandık. Düğün için ayrılan bütçeyle hayalimize kavuştuk” dedi.

KENDİ GELECEĞİMİZİ KENDİMİZ İNŞA ETTİK

29 yaşındaki Abdullah Kayıran, “Kendi geleceğimizi kendimiz inşa edelim dedik. Hayalimizde tatlı, çikolata dükkanı açmak vardı. Sonunda açtık mutluyuz" diye konuştu.

<p>Hatay'ın İskenderun ilçesi Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölge

Hatay'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

1966 model cipi 25 bin lira harcayarak yeniledi! herkes onun peşine düştü

Ankara'da yakalanan DEAŞ şüphelilerinden biri ''infazcı'' çıktı