• $7,9853
  • €9,4527
  • 487.069
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Eylül 2020 Salı 08:01 | Son Güncelleme:

Fıstık gibi dostluk

Fıstık gibi dostluk

Kamyon şoförü Remzi Günaslan, felç geçiren köpeği Fıstık için işi gücü bıraktı. Her gün Fıstık'ı Avcılar sahiline götürüp denize sokuyor, çimlerde koşturuyor ve kullanamadığı arka bacaklarına masaj yaparak fizik tedavi yapıyor.

İstanbul'da yaşayan 60 yaşındaki kamyon şoförü Remzi Günaslan'ın bir arkadaşından alarak sahiplendiği köpeği Fıstık, 3 ay önce bir sabah yürüyemez hale geldi. Can dostunu hemen Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hayvan Hastanesi'ne götüren Günaslan, Fıstık'ın bel fıtığına bağlı felç geçirdiğini öğrendi. Vakit kaybetmeden köpeğini buradaki veteriner hekimlere ameliyat ettirdi.

GÖRENLER TAKDİR EDİYOR

Remzi Günaslan, ameliyattan bir süre sonra veteriner hekimlerin önerisiyle Fıstık'a yüzme, koşu ve fizik tedavi egzersizlerine başladı. Avcılar Sahili'nde günde iki saat köpeği Fıstık ile vakit geçiren Günaslan, güzel havalarda Fıstık'ı denize sokuyor, çimlerde koşturuyor ve kullanamadığı arka bacaklarına masaj yaparak fizik tedavi uyguluyor. Günaslan'ın bu özverisine tanıklık edenler, onu bu örnek davranışından dolayı takdir ediyor.

SEVGİSİYLE İYİLEŞTİRİYOR

Bir arkadaşının memleketine taşınması üzerine Fıstık'ı sahiplendiğini anlatan Remzi Günaslan, "Veterinerler, yürüyebilmesi için yüzmesi, koşması gerektiğini önerdiler. Ben de veterinerlerin tavsiyelerini düzenli olarak uyguluyorum. Bakarsam iyileşir, bakmazsam iyileşme şansı yok, sakat kalabilir. Ben de her gün işimi, gücümü bırakıyorum ve sahile getiriyorum Fıstık'ı' dedi. 

<p>İstanbul Kağıthane'deki bir iş merkezinde yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri

Kağıthane'de 4 katlı iş merkezinde yangın çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi