• $13,5294
  • €15,4333
  • 790.307
  • 2082.81
4 Aralık 2021 Cumartesi 20:29 | Son Güncelleme:

Şarkılar Bizi Söyler Konuğu Fettah Can evli mi, nereli? Fettah Can kimdir, kaç yaşında?

Şarkılar Bizi Söyler Konuğu Fettah Can evli mi, nereli" Fettah Can kimdir, kaç yaşında"

Kanal D ekranlarının sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in bu akşamki konukları arasında Fettah Can da yer alıyor. İzleyiciler Fettah Can ile ilgili aramalarını hızlandırdı. Peki, Fettah Can kimdir, kaç yaşında? Şarkılar Bizi Söyler Konuğu Fettah Can evli mi, nereli?

Fettah Can, televizyon izleyicileri tarafından aranan isimler arasında yer aldı. Fettah Can, Kanal D ekranlarının sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in bu akşamki konukları arasında yer alıyor. Peki, Fettah Can kimdir, kaç yaşında? Şarkılar Bizi Söyler Konuğu Fettah Can evli mi, nereli? İşte Fettah Can ile ilgili merak edilenler...

FETTAH CAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Fettah Can, 12 Ekim 1975 tarihinde Bursa Karacabey'de dünyaya gelmiştir. Arnavut kökenli olan sanatçının çocukluk yılları İnegöl'de geçmiştir. Müziğe babasının teşviki ile başlayan Fettah Can, gündüzleri tezgahtarlık yaparken akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başladı. Ut ve gitar çalan Can, liseyi dışarıdan bitirmiş üniversite eğitimi almamıştır.

Müzik yolunda daha iyi işler başarabilmek adına İstanbul'a yerleşen Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu'na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirmiş, Bursa'dan müzisyen arkadaşı Alper Narman ile birlikte Hande Yener'in 2002 yılında yayınlanan Sen Yoluna... Ben Yoluma... isimli albümüne 11 şarkı birden yazmıştır. Albümün başarısının ardından Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi isimlerle çalışmaya başlamıştır.

Fettah Can 2010 yılının Temmuz ayında Hazine isimli ilk albümünü çıkardı. Albümden ilk klipler Hazine ve Kahpe Diller isimli şarkılara çekildi. Albüm listelerde üst sıralara yükseldi. Yine aynı yıl Yunanistan'ın en önemli sanatçılarından biri olan Giorgos Mazonakis'in albümüne 3 şarkısını veren Fettah Can, bu şarkılarla müzik listelerinin en üstlerinde yer almış ve Platin Plak Ödülü'ne layık görüldü.

Fettah Can 2012 yılının ilk çeyreğinin son günlerinde hayranlarına "Boş Bardak" adlı eserinin de yer aldığı "Aklımda Kalanlar" albümü ile bir kez daha hayranlarının karşısına çıktı. 2013 yılı sonuna doğru ise "Yalanlar Cumhuriyeti" isimli yeni Albümünü sevenleri ile buluşturdu.

2014 yılında Cansu Kurtçu ile evlenen; Vera ve Oğul isimlerini verdiği 2 çocuk sahibi olan Fettah Can, Terazi burcudur.

FETTAH CAN'IN EŞİ CANSU KURTÇU KİM?

Şarkıcı Cansu Kurtçu, 4 Eylül 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuarı'nı bıraktıktan sonra prodüktör İskender Paydaş'la tanışma fırsatını yakaladı.

İskender Paydaş'ın projelerini tasarlayarak, basın danışmanlığını üstlendi. Türkiye'nin şarkı yazarlarından biri olarak kendini kanıtlayan sanatçı, meslek birliklerinin kayıtlarına göre Türkiye'nin en aktif beş söz yazarı ve bestecisi arasında yerini almıştır.

Yıllardır müzik sektöründe Sibel Can, Demet Akalın, Murat Boz, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Fettah Can, Işın Karaca, Berkay ve daha bir çok yorumcuya verdiği şarkılarla adından söz ettiren Cansu Kurtçu, besteci kimliği ile yurtdışında da ilgi görüyor.

İlk albümünü 2011 yılında "HİS" adıyla yayınlayan sanatçı müzisyen duruşuyla da adından söz ettirmeye başladı. Bu albümü "BATAK" "KALK GEL BANA" "AMENNA" ve "NE DEĞİŞTİ Kİ" singleları takip etti. Aralık 2016 tarihinde yazdığı 'DELİGÜL' şarkısını Berkay ile birlikte seslendirdi ve sevenlerine sundu.

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Dünyayı alarma geçirdi! Yanardağ felaketinde adalar tamamen battı

Türkiye'de görüntülendi! Ayağa kalkarak etrafı izlerken fotokapana yakalandı

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...