• $7,8112
  • €9,2709
  • 482.95
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Haziran 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Emniyetin kurbağa adamları

Emniyetin kurbağa adamları

Alışık olunan polis üniforması yerine dalgıç kıyafetleriyle tanınan kurbağa adamlar, suda boğulma olaylarına müdahale ederek can kurtarıyor. Öte yandan, birçok suçun kanıtına ulaşarak olayın aydınlanmasını sağlıyor.

8 POLİS HAZIR KITA BEKLİYOR

Sulama kanallarında boğulma olaylarının en fazla görüldüğü illerden Şanlıurfa'da 1997’de kurulan Su Altı Grup Amirliği'nde görevli 8 polis, yaz aylarındaki boğulma vakalarında arama kurtarma faaliyetleri ile adli olaylarda suda suç aleti arama gibi görevler için hazır kıta bekliyor. Ekip, maksimum 42 metre olmak üzere çeşitli derinliklerde ceset çıkarma, dedektörle suç aleti arama ve kurtarma faaliyetleri gerçekleştiriyor.

İZ VE DELİLLERİ KORUYORLAR

Kurbağa adamlar, Şanlıurfa ve Mardin sorumluluk alanları başta olmak üzere çevre illerdeki sulama kanalları ve göllerdeki boğulma olaylarına müdahale ediyor. 

Su Altı Grup Amir Vekili Lütfü Gökhan Kürşadoğlu, "Deniz, göl, ırmak, baraj, kanal, bataklık, mağara gibi su ortamlarında boğulma, kayıp şahısları arama, bulma, çıkarma faaliyetleri yapıyoruz, adli olaylarda suç aletleri iz ve delillerini koruyarak çıkarıyoruz” diyor.

<p>Bağcılar'da 53 yaşındaki İhsan Öztürk'ün başına zorla kolonya döküp maske taktığı videoyu sosyal

Yaşlı adamın başına kolonya dökerek tepki çekmişti: Utandıran görüntüye 5 yıl hapis cezası istendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tunceli'de teröristlerce kullanılan iki sığınak imha edildi

Banyodan sonra tanınmaz hale gelen hayvanlar