• $13,6191
  • €15,3237
  • 795.469
  • 1951.17
28 Aralık 2021 Salı 17:47 | Son Güncelleme:

Delmicron varyantı nedir, belirtileri neler? Delmicron varyantı nasıl bulaşıyor, ana semptomları neler?

Delmicron varyantı nedir, belirtileri neler" Delmicron varyantı nasıl bulaşıyor, ana semptomları neler"

Kovid'in Delmicron olarak bilinen bir çeşidi daha ortaya çıktı. Mikron, ilk olarak Güney Afrika'da keşfedilen SARS-CoV-2 virüsünün son derece mutasyona uğramış bir formudur. Araştırmalar, bu varyantın daha hızlı yayıldığını ve şu anda Delta'dan daha hafif semptomlar gösterdiğini gösteriyor. Dünyadaki delta ve omikron'un ikiz başak olan Delmicron, Delta'dan daha düşük bir ölüm oranına sahipken, Omicron, Delta'dan daha düşük bir ölüm oranına sahiptir. Delmicron virüsü ile ilgili yapılan açıklamaların ardından varyantın ne olduğu, nasıl bulaştığı araştırılmaya başlandı.

Delmicron olarak adlandırılan eni bir Kovid varyantı ortaya çıktı. Raporlara göre Delmicron, Delta ve Omicron ile birlikte Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde görüldüğü belirtildi. Peki Delmicron varyantı nedir, belirtileri neler, nasıl bulaşıyor, ana semptomları neler?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının da sular durulmuyor. Covid-19 salgını üzerinden varyantlar çoğalmaya başladı. Tüm hızıyla yayılmaya devam eden virüs için Delmicron varyantı herkesi korkuttu.

DELMİCRON NEDİR?

2 yıldır dünya geneli savaş altında olduğumuz Covid-19 varyantları yayılmaya başladı. Bu zamana kadar karşımıza çıkan Delta, Alfa, Beta, Omicron gibi varyantlarla mücadele devam ederken adından kısa sürede bahsettiren Delmicron koronavirüs varyantı olarak bilinmemektedir. İki varyant sonucu ortaya çıkan yeni virüs olan Delmicron Avrupa ve ABD'de hızla yayılmaya başladı.

Delmicron içerisinde hem Delta hem de Omicron varyantlarına dair özellikleri taşımaktadır. Ciddi hastalığa yol açabileceği düşünülen Delmicron hakkında araştırmalar başlatıldı. Nisan ve Haziran ayları arasında adını duyuran Delta varyantı milyonlarca can aldı. Delta varyantı sonucu hastanede yatan ve ölüm sayılarında ciddi artış görüldü. Varyant sonucu kişide bıraktığı durumlar da sıkça rastlanıldı.

Omicron varyantı ise kısa süre önce Güney Afrika'da görüldü. Delta varyantına göre semptomlarının daha az olduğu görülmektedir. Bulaşıcı hızının oldukça fazla olması halinde hastane yatışlarında artış görülmemektedir. Omicron varyantının belirtileri ise boğaz ağrısı, baş ağrısı ve yorgunluk olarak görülmüştür.

DELMİCRON BELİRTİLERİ NELERDİR?

Omicron varyantına boğaz ve baş ağrısı görülürken, Delta varyantında ciddi belirtiler görülmüştür. Delta varyantı sonucunda enfeksiyonu saç dökülmesi ve kas ağrısı kimi kalıtsal durumlara rastlanıldı. Demicron ise iki varyantından oluşması nedeniyle son derece bulaşıcı ve ağır semptomlara sahiptir.

Delta ve Omicron'un ortak semptomları arasında şu belirtiler yer alıyor:

-Boğaz ağrısı

-Kalıcı öksürük

-Baş ağrısı

-Tat veya koku alma duyusunda değişiklik

-Burun akıntısı

-Yüksek ateş

DELMİCRON ANA SEMPTOMLARI NELER?

Delmicron, Alfa, Beta, Gama ve diğerleri gibi corona virüsün mutasyona uğrayan yeni bir varyantı değil, mevcut iki varyantın birleşiminden oluşuyor Özellikle batıda hızlı bir şekilde yayılıyor. Delta varyantı, Nisan ortasından Haziran ortasına kadar küresel çapta dünyaya hakim oldu ve milyonlarca can alan ikinci corona virüs dalgasından sorumluydu. Delta varyantı ciddi semptomlara yol açmasıyla ve hastaneye yatış riskini artırması ile büyük çapta bir mücadele başlattı. Varyantın ayrıca, enfeksiyon sonrası beyin sisi, kas ağrıları ve saç dökülmesi gibi uzun vadeli semptomlara da yol açtığı görüldü.

Diğer taraftan Delmicron, korona virüsün Delta ve Omicron versiyonlarının birleştirilmesiyle oluşturulduğundan, son derece bulaşıcı ve şiddetli semptomlara neden olma potansiyeli olduğu düşünülüyor.

Delmicron enfeksiyonu, ana varyantlarıyla aşağı yukarı aynı semptomu gösterme eğiliminde

  • kovid
  • veryant
  • delmicron nedir
  • delmicron belirtileri neler
  • nasıl bulaşır
  • semptomları neler
  • delmicron
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı
Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu
Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!