• $7,8996
  • €9,3145
  • 484.532
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Ağustos 2020 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Cam kemik hastası Nazar'ın yardım çığlığı! 'Artık kırılmak istemiyorum'

Cam kemik hastası Nazar'ın yardım çığlığı! 'Artık kırılmak istemiyorum'

Cam kemik hastası Nazar, 16 yılda 14 ameliyat geçirdi. Ayağa kalkamayan, kemikleri kırılan ve kolları yamulan Nazar, ‘Yürümek değil, sadece kollarım kırılmasın istiyorum” diyor.

DÜŞÜNCE ALÇI YAPILAMIYOR

İstanbul Maltepe'de doğuştan cam kemik hastası olarak dünyaya gelen Nazar Tezel, 16 yaşında olmasına rağmen 14 defa bıçak altına yattı. Nazar, 9 ay önce sandalyesinden düşerek geçirdiği ve kol ile bacak kemiklerinin yamulduğu kaza nedeniyle artık sandalyesine binip gezemiyor, okuluna gidemiyor. Nazar, ayrıca kol kemiklerinin yamuk olması nedeniyle kırılma durumunda kollarının alçıya alınmadığını, bu nedenle çok acı çektiğini belirtiyor.

SAĞLIĞINA KAVUŞAN BİRİ VAR

Maddi imkansızlıktan ötürü yardım eli uzatılmasını bekleyen Nazar, “Hapşırsam bile kemiklerim kırılıyor. Kolumu kaldırıp yemek yiyemiyorum, çok çabuk kırılıyor. Yürümek değil, sadece kollarım kırılmasın, acı çekmeyeyim yeter. Yamuk diye kırıldığında alçıya da almıyorlar. Benim gibi bir kız vardı 11 yaşında. O, ameliyatla iyileşmiş. Bana da umut oldu ama paramız yok, belki bir hayırsever çıkar hayatımı değiştirir diye bekliyorum’ dedi.

9 AYDIR YATAKTAN KALKAMIYOR

Anne Meryem Tezel, ‘Dokuz ay önce tekerlekli sandalyeden düştü, kolları bacakları yamuldu. Şimdi oturamıyor da. Ne yapacağımı bilemiyorum, yardım bekliyoruz’ dedi.

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığı, dün işgalden kurtarılan Fuzuli kentinin görüntülerini paylaştı.</p>

Fuzuli'ye Azerbaycan bayrağı dikildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En çok dolar milyarderi hangi ülkede yaşıyor

Toksik bombaya dönüşüyor! 'Bir avuç kumda 200 tane var'