• $13,4067
  • €15,1641
  • 792.817
  • 1940.77
15 Kasım 2021 Pazartesi 17:53 | Son Güncelleme:

MasterChef Burcu Önal aslen nereli, kaç yaşında? Burcu Önal kimdir, MasterChef'te elendi mi?

MasterChef Burcu Önal aslen nereli, kaç yaşında" Burcu Önal kimdir, MasterChef'te elendi mi"

Burcu Önal, 14 Kasım 2021 tarihinde MasterChef'te elemeye kalan isimler arasında. Türkiye'nin en çok izlenen yarışma programı MasterChef'de eleme adayları arasında yer alan Burcu Önal'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Sosyal medya üzerinden yarışmacının bu hafta yarışmaya veda edeceği üzerine hakkında çıkan söylentiler ile birlikte takipçileri meraklandıran "MasterChef Burcu Önal kimdir, kaç yaşında, nereli, elendi mi?" soruların yanıtlarına ilişkin detayları bu haberimizde derledik.

Burcu Önal, bu hafta MasterChef'te eleme adayları arasında yer alması ile birlikte gündemde merak edilen isimler arasında yerini aldı. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan MasterChef Burcu Önal eleme öncesi son hünerlerini gösterdi. Ekranların büyük ilgiyle izlenen yemek yarışma programı MasterChef 14 Kasım 2021 tarihli eleme gecesinde potaya ismi yazılan Burcu Önal elendi mi, kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF BURCU ÖNAL ELENDİ Mİ?

TV8'in uzun yıllardır en sevilen yarışma programı MasterChef, bu sene de hız kesmeden devam ediyor. Finale doğru yaklaşan MasterChef'te bu hafta yine bir isim hayaline veda edecek. 14 Kasım 2021 MasterChef'te elemeye kalan Burcu Önal'ında yarışmaya veda edip etmeyeceği merak konusu oldu.

14 KASIM MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

2021'in MasterChef'i olma hayali kuran yarışmacılar bu turda oldukça zorlandı. Yemeklerin tadımını yapan Danilo, Somer ve Mehmer Şef elenen ismi açıkladı.

14 Kasım 2021 tarihinde TV8'de ekrana gelen MasterChef Türkiye'de haftanın elenen ismi Azize oldu.

Azize Polat kimdir, MasterChef'te elendi mi? MasterChef Azize Polat aslen nereli, kaç yaşında

BURCU ÖNAL KİMDİR?

MasterChef Burcu Önal, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde 1986 yılında dünyaya geldi. 15 sene Asya'da yaşayan Önal, küçük yaşlarda Filipinli bir ailede sonrasında da Çinli bir ailede büyüdü. Aslen Diyarbakırlı olan yarışmacı, İbrahim Önal ile evlidir.

Hayatında yaptığı ilk yemek 13 yaşındayken yaptığı mantıymış. Zamanla kendisini geliştirdiğini ifade eden Burcu Önal tüm Asya yemekleri ve mantı yemeklerine hakim olduğunu ifade etti.

Kendini bildi bileli hep mutfakta olan yarışmacı uzun süre Japon yemekleri ile alakalı ayrıntılı eğitimler aldı. Uzun yıllar yurt dışında gemilerde garsonluk yaptı. Sonrasında yemek geliştiriciliği ve yemek öğretmenliği yapmaya başladı.

Yakın zamanda İstanbul Tarlabaşı'nda Sini Ethnic isimli Asya yemeklerinin yapıldığı bir restaurant açtı.

MASTERCHEF BURCU EVLİ Mİ?

MasterChef 2021 yarışmacısı Burcu'nun da evli mi yoksa bekar mı olduğu yarışmanın sıkı takipçilerince Google üzerinden öğrenilmek istenmektedir. MasterChef Burcu Önal, İbrahim Önal ile evlidir.

BURCU ÖNAL INSTAGRAM HESABI NE?

Burcu Önal Instagram hesabıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Şu an itibariyle 14 binden fazla takipçisi olan Masterchef Burcu, 'foodieeeee' ismiyle bu platformda paylaşımlar yapmaktadır.

GEÇEN SEZON DA KATILMIŞTI!

2020'de MasterChef'in elemelerine katılan Burcu Önal, Çin Mantısı yaparak ilk turda başarılı oldu.

Giydiği Uzak Doğu kıyafetleri ile dikkatleri üzerine çekmiş olan yarışmacı üçlü eleme turunda sufle yaparken Walison'a yardım ederek elenmişti.

İyi niyeti, güler yüzü, kibarlığı ve paylaşımcı tavırları ile hafızalara kazınmıştı.

ANA KADRO YOLCULUĞU

Bu yıl ilk turda kısa sürede hazırladığı başarılı tadım menüsü sayesinde ikinci tura çıkmayı başardı.

Üçlü düelloda Burcu Önal, Mahsun Bilge ve Selçuk Selçuk isimli yarışmacılar ile eşleşti. Şefler, yarışmacılardan Ege mutfağına özgü kabak çiçeği dolması hazırlamalarını istedi. Verilen süre sonunda yarışmacıların hazırladıkları tabaklar jürinin beğenisine sunuldu. Şefler, geçtiğimiz yıl da yarışmaya katılan ve erken veda eden Burcu Önal'ı seçti. Böylece Burcu Önal, 3. tura çıkmaya hak kazandı.

Final turunda ikinci grupta yer alan Burcu Önal, yarışmaya 8 numaralı yarışmacı olarak girdi. İlk bölümde Osmanlı mutfağına ait terkib-i çeşidiyye yemeğini başarılı yapan yedi yarışmacı arasında yer aldı. Sonraki turda yaratıcılık oyununda ana ürün olarak fıstık ezmesi verildi. Bu turda en başarılı tabağı çıkaran MasterChef Burcu, ana kadroya giren 8. yarışmacı oldu.

  • burcu önal
  • masterhcef
  • burcu önal kimdir
  • burcu önal elendi mi
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı
Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi
Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Yılan zehrinin insan kanına etkisi! Gözlerinize inanamayacaksınız...

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!