• $13,3936
  • €15,269
  • 793.254
  • 2042.08
31 Aralık 2021 Cuma 18:28 | Son Güncelleme:

Buray Hoşsöz, Güldür Güldür Show'a konuk oluyor! Buray Hoşsöz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Buray Hoşsöz, Güldür Güldür Show'a konuk oluyor! Buray Hoşsöz kimdir, kaç yaşında, nereli"

Buray Hoşsöz, ekranların sevilen programı Güldür Güldür Show'a konuk oldu. Eğlencenin vazgeçilmez adresi Güldür Güldür Show'da 2022 yılbaşı özel bölümünde ünlü konuklar arasında yer alan Buray Hoşsöz'ün hayatı ve kariyeri programı izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Buray Hoşsöz kimdir, kaç yaşında, nereli?


Buray Hoşsöz'ün konuk olduğu Güldür Güldür Show, 'Yılbaşı Özel' bölümü izleyenleri ekrana kilitledi. Birbirinden özel konukları ile dikkat çeken Güldür Güldür Show'un sürpriz konuğu Buray Hoşsöz'ün hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. İnternet aramalarında "Buray Hoşsöz kimdir, kaç yaşında, nereli?" sorularına yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

Güldür Güldür Show yılbaşı akşamı herkesi ekran başına kilitleyecek çok eğlenceli, çok renkli ve sımsıcak özel bir bölümle ekranlara geliyor! Birbirinden özel konukların performanslarıyla da göz dolduracağı bölümde sürprizlerin ardı arkası kesilmiyor. Güldür Güldür ekibi hem en sevilen fenomen karakterleri hem de bu akşama özel hazırladıkları performanslar ile izleyiciyi mest etmeye hazırlanıyor.

Güldür Güldür ekibi sımsıcak bir yılbaşı akşamı programı hazırladı, geceye damga vuracak performanslar seyirciyi hem eğlenceli hem de duygusal bir akşama davet ediyor.

BURAY KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

15 Haziran 1984 yılında Lefkoşa'da doğan Buray, Lefkoşa'da doğan Kıbrıslı Türklerdendir. 2015 yılından beri müzik sektöründe olan popçu, lise eğitimini Türk Maarif Kolejinde aldıktan sonra, eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde devam etmiştir. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun olan Buray, 2007 yılında yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

Avustralya'da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer'in "Unutmuş Çoktan" şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. Bir yandan da Melbourne'deki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk"ı hazırladı.

Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği "Sensitive Vibrations" grubuyla ve "Acoustic Ceremony" projesiyle çeşitli konserler verdi.

2004 yılında "United Boyband" grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace'ta konser veren Buray, 2008 yılında "Yanayım" adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı.

Kıbrıs'ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Buray, KKTC'deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi. "1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu. Sözleri Gözde Ançel'e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray'ın imzasını taşımaktadır. Akustik ritimleri ve Buray'ın kendine özgü vokaliyle seslendirdiği "İstersen", radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı. Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numaraya yükselmeyi başardı. Albümün ikinci klibi "Sen Sevda mısın" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda mısın"ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.

BURAY'IN GERÇEK ADI VE SOYADI NE?

Tam adı Buray Hoşsöz olan sanatçı sahne adı olarak yalnızca Buray'ı kullanıyor.

BURAY ŞARKILARI

Çift Gökkuşağı (Ada Masalı Orijinal Dizi Müziği) (2021)

Yüreksiz Tilki (2021)

Alaz Alaz (2021)

Senin Yüzünden (Arem Özgüç & Arman Aydın ile) (2020)

Rampapapam (Feride Hilal Akın & KÖK$VL ile) (2020)

Deli Kız (2020)

Aşk Ne Güzel Şey (Erkin Arslan & Evrencan Gündüz ile) (2020)

Tac Mahal (2019)

Ben Ölmeden Önce (Emrah Karaduman ile) (2019)

Aşka Extra'nı Kat (Reklam Müziği) (2019)

Kabahat Bende (2019)

Aşk Bitsin (2018)

Aşk mı Lazım (2017)

Kimsenin Suçu Yok (2016)

Sen Sevda mısın (2015)

İstersen (2015)

Hayat Sürer (2014)

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!
Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi
Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın