• $13,6132
  • €15,4359
  • 792.523
  • 1970.41
25 Aralık 2021 Cumartesi 09:19 | Son Güncelleme:

Bergen filmi ne zaman çıkacak? Bergen ne zaman öldü?

Bergen filmi ne zaman çıkacak" Bergen ne zaman öldü"

Heyecanla beklenen Bergen'in hayatının anlatıldığı filmin ilk fragmanı izleyicisi ile buluştu. Ünlü sanatçı Bergen'e filmde Farah Zeynep Abdullah hayat verecek. Acıların Kadını olarak anılan ve önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen Bergen ile ilgili aramalar arttı. Peki, Bergen ne zaman öldü? Bergen filmi ne zaman çıkacak?

Bergen'in hayatının anlatıldığı filmin ilk fragmanı yayınlandı. Acıların kadını Bergen ile ilgili aramalar hız kazandı. Türk arabesk-fantezi şarkıcısının hayatı merak ediliyor. Peki, Bergen ne zaman öldü? Bergen filmi ne zaman çıkacak? İşte merak edilen detaylar...

BERGEN NE ZAMAN ÖLDÜ?

Belgin Sarılmışer veya bilinen adıyla Bergen, (15 Temmuz 1959, Mersin - 14 Ağustos 1989, Pozantı, Adana), Türk arabesk-fantezi şarkıcısıdır.

15 Temmuz 1959'da Mersin'de doğdu. Müzik kariyerine 1982 yılında çıkardığı Şikayetim Var adlı albümü ile başladı. 31 Ekim 1982'de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı ve sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazense güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 1986'da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü "Acıların Kadını"nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin? gibi pek çok şarkı bıraktı.

Daha sonraları pek çok arabesk ve nostalji konseptli albümlerde şarkıları yer alan Bergen, Ceylan Ertem, Ebru Yaşar, Emrah, Funda Arar, Muazzez Ersoy ve Işın Karaca gibi pek çok sanatçı tarafından cover'landı.

14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece, Pozantı, Adana'da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 30 yıllık kısa yaşamına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin'e defnedildi. Toroslar, Mersin'deki asri anıt mezarlık ziyarete açıktır.

BERGEN FİLMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

"Acıların Kadını" olarak anılan ve önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen Bergen'in acı dolu hayatını tüm gerçekliğiyle beyazperdeye aktaracak olan filmin yakında ekrana geleceği duyuruldu. Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran'ın başrolleri paylaşacağı filmde, ayrıca Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alacak.

14 Ekim'de sete çıkan Bergen filmi Şubat 2022'de vizyona girecek.

  • bergen
  • bergen ne zaman öldü
  • bergen filmi
  • ne zaman yayınlanacak
  • bergen kimdir
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor
Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi
ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Evinde tadilat yaparken şans eseri buldu! İçinden çıkanlar şaşkına çevirdi

Dünyanın sonu böylemi gelecek! Bilim insanlarından korkutan açıklama

Hamile bufalonun karnından yavrusunu çıkartıp yedi! Kan donduran an