• $13,4807
  • €15,3701
  • 786.728
  • 2085.76
7 Aralık 2021 Salı 11:30 | Son Güncelleme:

Yatırımcının gözü orada! Altın zirvede beklenen sınırı aşacak mı?

Yatırımcının gözü orada! Altın zirvede beklenen sınırı aşacak mı"

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Gram altın 786 lira seviyelerinden işlem görürken altın yatırımcılarının gözü Fed'den gelecek faiz kararında. Fed Başkanı Powell'ın varlık alım azaltımını daha erken bitirilebileceği yönündeki verdiği mesajın etkisiyle ons altın fiyatı 1760 dolara kadar çekildi. Peki altın fiyatları yükselecek mi? Altın alımı için doğru zaman mı? Altın fiyatları düşecek mi? Gram altın düşerse kaç lira olur? Ons altın gram altın için neden önemli? Gram altın tarafında yukarıda 800 TL psikolojik direnç düzeyi dikkat çekiyor. Aşağıda ise 760-740-720 lira öne çıkıyor. Bu seviyenin altında ise 680 liranın gündeme gelebileceği bildirilirken, 650 liranın da önemli destek olduğu ifade ediliyor. İşte 7 Aralık güncel altın fiyatları...

"Altın fiyatları yükselecek mi? Altın alımı için doğru zaman mı? Altın fiyatları düşecek mi? Gram altın düşerse kaç lira olur? Ons altın gram altın için neden önemli?" sorularına yanıt arayan yatırımcılar güncel altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Yurt içinde gram altın fiyatlamasında önemli olan ons tarafı yerli yatırımcıların radarında bulunuyor. Ons altın son dönemde varlık alım sürecinde azalım sürecine giren Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları, beklenenden önce faiz artırımı olabileceğinin sinyalini verdi. Bunun için 15 Aralık'ta Fed tarafından yapılacak faiz açıklaması çok önemli. Bu durum ons altın fiyatı için baskılayıcı olan yegane unsur olarak dikkat çekti. İşte son dakika güncel altın fiyatları...

ALTIN ONS FİYATI POWELL İLE BASKILANDI: GÜNDEM ERKEN SIKILAŞMA HAMLESİ GELİR Mİ?

Ons altın fiyatları son dönemde ortaya çıkan Omicron varyantına ilişkin haber akışıyla beraber güvenli liman etiketiyle destek bulsa da, bu yeni varyantın öldürücülüğünün azaldığı bilgisi öne çıktı. Bu duruma Fed Başkan Powell'ın açıklamaları eklenince 16 Kasım'da 1877 dolar seviyesini gören ons altın fiyatı Aralık ayında baskılanarak 1800 dolar psikolojik bandının altına çekildi.

Yurt içinde gram altın fiyatları ise son dönemde dolar kuru ile kendini yön buluyor

ALTIN YATIRIMCILARININ GÖZÜ KULAĞI FED'DE OLACAK

Fed Başkanı Powell'ın varlık alım azaltımını daha erken bitirilebileceği yönündeki verdiği mesajın etkisiyle ons altın fiyatı 1760 dolara kadar çekildi.

Özellikle Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarına duyarlılık gösteren altın fiyatları için ABD yönünden gelecek haber akışının belirleyici olmaya devam edeceğini açıkladı.

ABD'nin tarım dışı istihdam, işsizlik oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin ons altın fiyatı için oynaklığı artırabileceğini vurgulayan analistler, 1.755 doların destek, 1.792 dolar düzeyinin direnç konumunda olduğunu bildirdi.

ONS ALTIN FİYATI GRAM ALTIN İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

Yurt içinde gram altın fiyatlamasında önemli olan ons tarafı yerli yatırımcıların radarında bulunuyor.

Ons altın son dönemde varlık alım sürecinde azalım sürecine giren Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları, beklenenden önce faiz artırımı olabileceğinin sinyalini verdi. Bu durum ons altın fiyatı için baskılayıcı olan yegane unsur olarak dikkat çekti.

GRAM ALTIN İÇİN ÖNEMLİ TEKNİK SEVİYELER

Gram altın tarafında yukarıda 800 TL psikolojik direnç düzeyi dikkat çekiyor. Aşağıda ise 760-740-720 lira öne çıkıyor. Bu seviyenin altında ise 680 liranın gündeme gelebileceği bildirilirken, 650 liranın da önemli destek olduğu ifade ediliyor.

7 ARALIK GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN FİYATLARI 7 ARALIK SALI

Gram altın fiyatları 7 Aralık Salı günü saat 07.30'da kaydedilen verilere göre 785 lira alış ve 791 lira alış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI 7 ARALIK SALI

Çeyrek altın fiyatları 6 Aralık Pazartesi günü saat 07.30'da kaydedilen verilere göre bin 264 alış ve bin 292 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

790,44

790,59

ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.777,69

1.778,04

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

5.058,80

5.154,66

YARIM ALTIN FİYATI

2.521,49

2.585,24

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi