• $13,5441
  • €15,2884
  • 800.037
  • 1912.88
12 Ocak 2022 Çarşamba 17:27 | Son Güncelleme:

Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman 2022 resmi tatilleri kaç gün? 2022 yılında resmi tatil günleri hangi günlere denk geliyor?

Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman 2022 resmi tatilleri kaç gün" 2022 yılında resmi tatil günleri hangi günlere denk geliyor"

Yeni yıl ile birlikte resmi tatil süreçleri ilerde tatil planı yapan vatandaşlar tarafından sık sık araştırılan konular arasında yer almakta. Söz konusu 2022 yılı resmi tatil süreçlerine ilişkin ayrıntalar belil oldu. İnternet aramalarında "2022 yılında resmi tatil günleri hangi günlere denk geliyor? Ramazan ve Kurban Bayramlarında resmi tatiller kaç gün?" sorusuna yanıt arayanlar için detaylar haberimizde.

2022 yılı resmi tatilleri her yeni yılda merak edilen konular arasında yer alıyor. 2022 resmi tatillerin hangi günlere denk geldiği en çok merak edilen konu başlıkları bu haberimizde yer verdik. Peki 2022 yılında resmi tatil günleri hangi günlere denk geliyor? Ramazan ve Kurban Bayramlarında resmi tatiller kaç gün?

Çalışan vatandaşların ve öğrencilerin gündeminde olan 2022 yılındaki resmi tatillerin günleri belli oldu. Kurban Bayramı arefesi ve 28 Ekim tarihindeki yarım günlük tatiller ile birlikte bu yıl toplam 15 gün resmi tatil olacak.

NOT: Yılın ilk 3 resmi tatili hafta sonuna denk geliyor

YILBAŞI TATİLİ NE ZAMAN?

1935 yılından bu güne resmi tatil olarak kabul edilen 1 Ocak, 2022 yılında cumartesi gününe denk geliyor.

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2022 yılında cumartesi günü kutlanacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

2009 yılında resmi tatil olarak ilan edilen ve işçinin,emekçinin günü olarak bilinen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 2022 yılında pazar gününe denk geliyor.

NOT: Ramazan Bayramı Arifesi ve Emek Dayanışma Günü aynı güne denk geliyor.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Kanunu çerçevesinde yarım gün olarak kabul edilen arİfe bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günüyle aynı güne denk geliyor. 1 Mayısı takiben Ramazan Bayramı 2 Mayıs Pazartesi, 3 Mayıs Salı ve 4 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NE ZAMAN?

Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmasıyla birlikte milli mücadelenin başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs, Mustafa Kemal tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 2022'de perşembe günü kutlanacak.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2022 yılında 8 Temmuz Cuma gününe denk gelen Kurban Bayramı arifesi yarım gün tatil iken 9,10,11 ve 12 Temmuz günleri tam gün tatil. Kurban bayramı için 4,5 günlük resmi tatil söz konusu.

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NE ZAMAN?

Resmi tatillerden bir tanesi ise her yıl Türkiye'de 15 Temmuz'da kutlanan Demokrasi ve Millî Birlik Günüdür. 15 Temmuz bu yıl cuma gününe denk geliyor.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NE ZAMAN?

Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle ayrıldığı gün olan 30 Ağustos, her yıl Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. 1935 yılında resmi tatil ilan edilen 30 Ağustos 2022 yılında Salı gününe denk gelmekte.

CUMHURİYET BAYRAMI NE ZAMAN?

Yılın son resmi tatili Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 28 Ekim Cuma yarım gün ve 29 Ekim Cumartesi ise tam gün olmak üzere 1,5 günlük bir tatili kapsıyor. Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü olan bu tarih, 1925 yılında resmi tatil ilan edildi.

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı
Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu
Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

Vahşi doğada ölümcül karşılaşma! Ayı kovaladı kurt kaçtı ortaya bu görüntüler çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (25 Ocak 2022)

Dünyada girilmesi yasak en gizemli yerler! Üzerinden kuş dahi uçurulmuyor