• $7,88
  • €9,281
  • 482.054
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 01:08 | Son Güncelleme:

Ziyaretçi yoğunluğu sürüyor! Ayasofya'da gül suyuyla havalandırma

Ziyaretçi yoğunluğu sürüyor! Ayasofya'da gül suyuyla havalandırma

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde, açılışın dördüncü gününde de ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Fatih Belediyesi Isparta'dan getirilen gül suyuyla havalandırma işlemi yaptı.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde yoğunluk sürüyor. Öğle namazı öncesinde camideki halılar Fatih Belediyesi ekipleri tarafından özel bir makineyle temizlenirken Isparta’dan getirilen gül suyu ile havalandırma işlemi yapıldı. Ayasofya-i Kebir Camii’de kılınan öğle namazının ardından Kur’an-ı Kerim okundu.

ÇOK ŞÜKÜR NASİP OLDU

Ayasofya Camii’yi görmek için Elazığ’dan gelen Cafer Altındağ, “Namazı kıldık. Burada duygulanmamak elde değil. Buraya birkaç kez ziyaret geldim. İnşallah bir gün nasip olur da burada namaz kılarız demiştim. Nasip oldu” dedi. Kocaeli Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de camiyi ziyaret edenler arasında yer aldı. Dernek öğretmenlerinden Belgin Abanos ise pandemi sürecinde öğrencilerin evlerde çok sıkıldıklarını, ailelerin talebi üzerine ilk ziyareti buraya yapmak istediklerini söyledi. Down sendromlu öğrencilerden Burçak Neva Kılıç ve sporcu olduğunu belirten Mehmet Anıl Koçak da camiye ilişkin beğenilerini dile getirdi.

BİLET ALMADAN GİRDİM, ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Namaz sırasında caminin bir köşesinde oturarak duayı dinlediği görülen Amerikalı Temetra Parker, önceki gün İstanbul’a geldiğini, dün ise Ayasofya’yı ziyaret ettiğini ve çok beğendiğini söyledi. Caminin farklı noktalarında anı fotoğrafı da çektiren Parker, “Muhteşem hissediyorum. Burası çok güzel. Türkiye’ye ikinci defa, buraya ilk defa geliyorum. Hıristiyan’ım. Burası müzeyken bilet alınıp içeri giriliyormuş. Turist olarak bilet almadan girdim, kendimi şanslı hissediyorum. İnsanların burada ibadet için bir araya gelmesi muhteşem bir duygu” dedi. 

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığı, dün işgalden kurtarılan Fuzuli kentinin görüntülerini paylaştı.</p>

Fuzuli'ye Azerbaycan bayrağı dikildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

20 Ekim 2020 burç yorumları! Günlük burç yorumları

Oyuncu Selim Erdoğan cezaevinden çıktı! Yaşadığı zor günleri anlattı