• $8,2776
  • €9,7506
  • 499.979
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Temmuz 2020 Çarşamba 14:15 | Son Güncelleme:

Zeynep Şenpınar cinayetinde yeni detay: 25 dakika boyunca ekiplerin müdahalesine izin vermemiş

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mevzunu Zeynep Şenpınar'ı dövdükten sonra öldüren milli boksör Ahmet Kemaloğlu hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede yeni detaylar ortaya çıktı. İlk ihbardan kısa bir süre sonra olay yerine gelen 112 ekibi ve polislere olayda kullandığı bıçakla saldıran Selim Ahmet Kemaloğlu'nun ekipler geldiğinde hala hayatta olan Zeynep Şenpınar'a 25 dakika boyunca ekiplerin müdahalesine izin vermediği ortaya çıktı.

Muğla'da Zeynep Şenpınar'ı dövdükten sonra öldüren milli boksör Akmet Kemaloğlu hakkında savvılık tarafından hazırlanan iddianamede yeni detaylar ortaya çıktı. Hakkında "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılan Ahmet Kemaloğlu'nun ekipler geldiğinde hala hayatta olan Zeynep Şenpınar'a 25 dakika boyunca ekiplerin müdahalesine izin vermediği ortaya çıktı.

ZEYNEP ŞENPINAR'IN İNLEME SESİNİ DUYDUKLARINI İFADE ETTİLER

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, cinayetle ilgili ifade veren 7 polis ve 112 görevlisi komuta merkezine ilk ihbar ulaştığında, zanlı ile telefonda konuşurken hala hayatta olan Şenpınar'ın inleme sesini duyduklarını ifade ettiler.

ZANLI 112 EKİBİNE VE POLİSİN MÜDAHALESİNE İZİN VERMEDİ

Zanlının odaya ilk giren İfade veren 112 görevlilerinden S.A'ya bıçakla saldırdığı ve bunun üzerine 112 görevlisinin yerde yatan Zeynep'e ilk müdahaleyi yapamadan dışarı çıkmak zorunda kaldığına da iddianamede yer verildi.

İlk müdahalenin olay yerine gelen polislerden birinin ayağını kapıya koyarak, kapının kapanmasını engellemesinden sonra yapıldığına yer verilen iddianame de "Sanık 112 ekibine ve polisin müdahalesine izin vermemiştir. Sanık, nitelikli kasten öldürme suçunun yanında kamu görevlilerine görevlerini yaptırmamaktan da yargılanmalıdır" ifadesine de yer verildi.

Tutuklu sanık Kemaloğlu'nun son olarak 28 Ağustos 2019'da 'cinsel saldırı ve kasten yaralama' suçundan gözaltına alındığı ve savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı açıklanmıştı.

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Anar Eyvazov, AKŞAM  TV’den Ezgi Aşık’ın gündeme

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Anar Eyvazov AKŞAM TV'ye konuştu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Galaksinin en uzak bölgelerinden büyüleyici görüntüler

Amerika sokakları yeniden karıştı