• $9,3028
  • €10,829
  • 529.068
  • 1429.85
5 Ekim 2021 Salı 17:17 | Son Güncelleme:

"Zekeriya Öz'ün kasası" FETÖ'cü Aktaş'a hapis cezası

"Zekeriya Öz'ün kasası" FETÖ'cü Aktaş'a hapis cezası
Sabah

Yurt dışına kaçan eski savcı Zekeriya Öz'ün "kasası" olduğu iddia edilen avukat Tayfun Aktaş, yargılandığı FETÖ davasında 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yurt dışına kaçan eski savcı Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin masraflarının kendisi tarafından karşılandığına ilişkin Ali Ağaoğlu'ndan belge istediği ve Öz'ün kasası olduğu iddia edilen avukat Tayfun Aktaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre; İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Tayfun Aktaş'ın tutuksuz yargılandığı davada, bugün karar duruşması yapılacaktı. Ancak sanığın talebi üzerine duruşmanın dün yapıldığı ortaya çıktı. Davayı karara bağlayan mahkeme heyetinin, Aktaş'a "FETÖ üyeliğinden" 7,5 yıl hapis cezası verdiği öğrenildi.

ÖZ'ÜN TEHDİT TİMİ

Tayfun Aktaş, FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz'ün Ağaoğlu şirketine ödettiği Dubai tatiline, para ödemiş gibi makbuz vermesi için işadamı Ali Ağaoğlu'nu tehdit etmesiyle de gündeme gelmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Aktaş'ın Zekeriya Öz'ün kasası konumunda olduğu belirtiliyordu. Tayfun Aktaş, 9 Mart 2019'da adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

(Tayfun Aktaş'ın, işadamı Ali Ağaoğlu'na yaptığı baskın şirketin güvenlik kameralarından da tespit edilmişti)

AĞAOĞLU ANLATTI

Davanın 16 Kasım 2018'de yapılan duruşmasında tanık olarak dinlenen Ali Ağaoğlu, şirketinden ücretsiz Dubai tatili yapan Öz'e para ödemiş gibi makbuz vermesi için tehdit edildiğini anlatmıştı. Ağaoğlu, "Çok ahlaksızca bir teklifti. Zekeriya Öz'den elden para almış gibi makbuz istediler. Ben bölge müdürüme sordum ama Öz'ün, tatil ücretini ödemediğini, şirketimizin reklam ve promosyon kapsamında karşıladığını söyledi. Ben de bu durumda makbuz veremeyeceğimizi söyledim" demişti. Ağaoğlu, makbuz istedikleri için kovduğu FETÖ'cülerden Aytaç Ocaklı'nın giderken küfür ettiğini, Tayfun Aktaş'ın ise "Zekeriya Öz'ü size yedirmeyiz, her türlü sizi bitiririz" diyerek tehdit ettiğini anlatmıştı. Tehdit timinin Ağaoğlu'na yaptığı baskın şirketin güvenlik kameralarından da tespit edilmişti.

  • zekeriya öz
  • fetö
  • fetö davası
<p>AK Parti'de gündem yüz yüze eğitim. Milli  Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitimde kat edilen

AK Parti'de gündem eğitim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu