• $8,2743
  • €10,0919
  • 488.452
  • 1460.9
29 Mart 2018 Perşembe 15:23 | Son Güncelleme:

Zaharova: İngiltere'nin Skripal olayıyla ilgili kanıtları küresel yalan

Zaharova: İngiltere'nin Skripal olayıyla ilgili kanıtları küresel yalan

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya'nın zehirlenmesiyle ilgili, "İngiliz meslektaşlarımızın söz konusu gizli toplantıya davet edilmeyen Rus Dışişleri yetkililerinin huzurunda bunları dile getirmekten korktuğunu düşününce, söz konusu tartışma götürmez kanıtların neler olduğunu tahmin etmekten bile korkuyorum" ifadelerini kullandı.

Zaharova, düzenlediği haftalık basın toplantısında Kommersant gazetesinin İngiltere'nin yabancı büyükelçilere yaptığı ve Rus diplomatların sınırdışı edilmesi kararlarını tetikleyen gerekçelerin anlatıldığı 6 sayfalık 'gizli sunum' hakkındaki soruları yanıtladı.

Zaharova, "Tüm dünya bu 'çok önemli kanıtları' gördükten sonra İngiltere'nin Moskova büyükelçisi tarafından esas ve bu kez tartışma götürmez suçlamaların dile getirildiğine dair bilgiler sosyal medyadaki propaganda makinesi, isimsiz kaynaklar, uzmanlar, sahte hesaplar aracılığıyla yayılmaya başladı. İngiliz meslektaşlarımızın söz konusu gizli toplantıya davet edilmeyen Rus Dışişleri yetkililerinin huzurunda bunları dile getirmekten korktuğunu düşününce, söz konusu tartışma götürmez kanıtların neler olduğunu tahmin etmekten bile korkuyorum" ifadelerini kullandı.

'İNGİLİZLERİN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA GÜLÜNÇ'

Zaharova, bu konuda şu an itibarıyla gözlemledikleri tüm her şeyin küresel yalan olduğunu vurguladı.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın Rus Dışişleri'ne bu sunuma dikkat çektiği için teşekkür ettiğini de anımsatan Zaharova, İngilizlerin Rus tarafının resmi taleplerini görmezden gelip Twitter üzerinden bu tür açıklamalar yapmasını gülünç bulduklarını vurguladı.

(Sputnik)

<p>Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde İsrail polisinin sert müdahalesinin ardından binlerce Filist

Filistinliler Mescid'i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçti

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar