• $7,6839
  • €9,132
  • 419.244
  • 1541.35
31 Ağustos 2012 Cuma 11:34 | Son Güncelleme:

Zafer bayramını tamtam dansı eşliğinde kutladı

Zafer bayramını tamtam dansı eşliğinde kutladı

CHP lideri 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Güney Afrika'da kutladı. Bir restoranda düzenlenen etkinlikte yerel gruplar dans etti

A. Rezzak ORAL / CAPE TOWN
Sosyalİst Enternasyonal'in AB Dışı Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine 82 üyeden 72'sinin oyunu alarak seçilen CHP lideri Kılıçdaroğlu, hem bu sonucu, hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.Yerel Afrika yemeklerinin ve danslarının sunulduğu restoranda yemek veren Kılıçdaroğlu seçilmesine ilişkin, 'Sonuçtan mutluyum CHP'nin sesini uluslararası alanda daha etkin dillendireceğiz. CHP sosyal demokrasinin yükselen bir değeri olarak kabul gördü. CHP bu alanda öncü ve önemli bir rol oynama fırsatı elde etti. Oylamada bölgemizde en yüksek genelde de en yüksek oylardan birini aldık. Bu sadece CHP'ye değil Türkiye'ye verilen önemdir duyulan güvenin de göstergesi olarak algılanmalı' dedi.
Zafer Bayramı'nı bu kez Türkiye'den çok uzakta kutlamak durumunda kaldığını söyleyen Kılıçdaroğlu 'AKP hükümeti Bülent Ecevit hükümetinin uygulamaya koyduğu 'Güçlü ekonomiye geçiş programı' nedeniyle şanslı. Türkiye program sayesinde ekonomik krizden fazlaca etkilenmedi' dedi.

'Gold' isimli Afrika Restoranında yerel giysili dansçıların renkli görüntüler oluşturduğu kutlamada Afrika yemekleri sunuldu. Gecede heyete bir başka alanda kısa süreli tamtam eğitimi verildi. Tamtam eğitimine katılmayan Kılıçdaroğlu kadeh kaldırdı.

<p>Peki, İmamoğlu'nun ekseni nereye kayıyor? Millet İttifakı'nda  yeni bir çatlak mı var? Önümüzdeki

İYİ Parti'de neler yaşanıyor?

Altın hakkında bilmediğiniz 25 ilginç gerçekler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (09 Mart 2021)

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kenevirden süt üretildi