• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
16 Kasım 2020 Pazartesi 16:59 | Son Güncelleme:

Yunan askerinin Ege'de ölüme terk ettiği mültecilere Türk askeri yardım eli uzatıyor

Ege'de aralarında çocukların da olduğu onlarca mülteciyi taşıyan botlar Yunan askerleri tarafından zor durumda bırakılıyor. Yunan askerlerince ölüme terk edilen mültecilerin yardımına ise Türk askerleri koşuyor.

Ege'de mülteci botlarının etrafında tehlikeli manevralar yapmaktan çekinmeyen Yunan gemileri, ucu sivri sopayla vurarak botlara delik açıyor. NATO unsurlarının gözü önünde yaşananların ardından Ege'nin soğuk sularında çaresiz kalan mültecilere ise Türk Deniz Kuvvetleri yardım eli uzatıyor.

DHA'da yer alan habere göre, Yunan Sahil Güvenlik unsurlarının, mültecileri taşıyan botları Türk kara sularına geri itmek için yaptığı tüm gayriinsani hareketler kameralar tarafından tek tek kaydedildi. Görüntülerde Yunan gemilerinden ilk olarak mültecilerin taşındığı botlar, Türk kara sularına doğru itiliyor. Mülteciler için korku dolu dakikalar ise bundan sonra başlıyor. Gemilerle içinde çocukların da bulunduğu onlarca mülteciyi taşıyan botu batırabilecek manevraları yapmaktan çekinmeyen Yunan askerleri, daha sonra yaklaştıkları bota ucu sivri demir sopalarla vurarak, delik açıyor.

Bu sırada bazı Yunan askerleri, bazen havaya bazen de botun çevresine ateş ediyor. Mültecilerin bağrışlarına kulak tıkayan Yunan askerleri, tüm yaptıklarının ardından da Ege'nin soğuk sularında ölüme terk ediyor.

Bu gayriinsani faaliyetler ise kimi zaman bölgede görev yapan NATO unsurlarının gözü önünde gerçekleşiyor. Ölüme yaklaşan mültecilerin yardımına ise Türk Deniz Kuvvetleri yetişiyor. Yunan gemilerine yaptıkları anonslarla uluslararası kanunları çiğnediklerini bildiren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı unsurlar, mültecilere yardım eli uzatıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik unsurları, Ege'nin soğuk sularından gemilerine aldıkları, aralarında çocukların da bulunduğu mültecilere sağlık kontrollerini yapıp, yiyecek veriyor.

<p>Gram altın son dakika itibarı ile yükselişini sürdürerek 460 lira bandına dayandı. Altın fiyatlar

Altın yakın ve orta vadede yükselecek mi? Gram altında son dakika gelişmeleri!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İşte 2020 yılının en iyi 10 filmi...

AVM'lerde HES Kod'lu yeni dönem başladı