İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yüksekovalı cocukların üç melek öğretmeni

İki ay önce atanan üç kadın öğretmen hem tedirgin hem de ağlayarak geldi Yüksekova'ya... Ancak hiç de düşündükleri gibi olmadı.

x

Bir anda her ev, her sofra onlara açıldı. Yokluk içinde okumaya çalışan öğrencilerine umut olan öğretmenler, sosyal medyadan başlattıkları kampanyayla çocukların tüm ihtiyaçlarını karşıladı. 

Yıllarca öğretmenlik hayali kuran ve ülkesine faydalı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan Samsunlu Büşra Sezgin, Konyalı Naile Satılmış ve Ardahanlı Özge Cansu'yu, kaderleri, Yüksekova İlçesi'ne bağlı Beşatlı Köyü'nde bir araya getirdi. Hayalini kurdukları mesleğe kavuşmanın sevincinin yanı sıra Yüksekova'ya atanmanın burukluğuyla köye gelen öğretmenler, öğrencilerle köy halkının gösterdiği ilgi karşısında tüm ön yargılarından kurtuldu. 

KADER BİRLİĞİ YAPTILAR

Öğrencilerinin sıkıntılarını gidermek için kader birliği yapan öğretmenler, bu kapsamda Umutlu Çocuklar Derneği'ne ulaştı. Köyde ve okulda yaşadıkları iletişim sorununu gidermek için öğrencilerinin yardımıyla Kürtçe öğrenmeye başlayan öğretmenler, sosyal medya üzerinden de zor koşullarda okuyan çocuklara yardım istedi. 

BOŞUNA KORKMUŞUM

Yaptıkları çağrıyla öğrencilerin giysi ve kırtasiye malzemeleriyle okulun ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan öğretmenlerden Naile Satılmış "Her gün olaylar oluyor” dediler, korktum. Ama gördüğüm kadarıyla hiç öyle bir ortam yok. Burada eğitime daha çok ihtiyaç var" dedi. 

Batıda bu kadar mutlu olmam 

Öğrencileri ve köy halkını çok sevdiklerini anlatan Ardahanlı Özge Cansu "Öğrencilerimizin aileleri bize çok yardımcı oluyor. Öğle araları yemek ihtiyacımız oluyor. Kendimiz bir şeyler getirip yiyorduk ama köy halkı bunu öğrendiğinde hoş karşılamadı. Şimdi her gün bir velimizin evine yemeğe davet ediliyoruz. Hem gittiğimizde ailelerle de kaynaşıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Burada soba yakmayı bile öğrendik. Biz çok rahatız. Belki batıda görev yapsak bu kadar mutlu olamayacaktık. Bu kadar değer görmeyecektik" dedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İngiltere´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçimde kazanması için Kur´an okuyup dua eden güv

İngiltere´de Erdoğan´a dua eden güvenlik görevlisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar