• $8,2969
  • €10,1228
  • 487.139
  • 1445.51
25 Nisan 2021 Pazar 22:53 | Son Güncelleme:

YTB Başkanı Eren telefonda görüştü: "Bu insanlık dışı tutum kabul edilemez"

YTB Başkanı Eren telefonda görüştü: "Bu insanlık dışı tutum kabul edilemez"
AA

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Almanya'da polis şiddetine maruz kalan Türk iş insanı Emre Tümsek'i telefonla arayarak, "Bu insanlık dışı tutum kabul edilemez. Son 5 yılda, Alman polisi içinde aşırı sağ nedeniyle 170 disiplin suçu kayıtlara yansıdı." ifadelerini kullandı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Almanya'da polis şiddetine maruz kalan Türk iş insanı Emre Tümsek'i telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

AA'da yer alan habere göre, Eren, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Anadolu Ajansı'nın, "Almanya'da Türk iş adamı Emre Tümsek polis şiddetine maruz kaldı" haberini alıntılayarak, "Vatandaşımızla görüştük. Geçmiş olsun dileklerimizi iletip desteğimizi belirttik. YTB olarak hukuki sürecin de takipçisiyiz. Bu insanlık dışı tutum kabul edilemez. Son 5 yılda, Alman polisi içinde aşırı sağ nedeniyle 170 disiplin suçu kayıtlara yansıdı." ifadesini kullandı.

Almanya'nın Duisburg şehrinde yaşayan 43 yaşındaki Tümsek, iş yerinin önünde polis şiddetine maruz kalmıştı.

Oto yedek parça ticareti ve müteahhitlik yapan Tümsek, sokak ortasında uğradığı ve çevreden geçenlerin kaydettiği görüntüleri "Almanya'da şu an işverenlerin hali" mesajıyla sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Polis şiddeti, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki görmüştü.

Üç dakikayı aşan videoda, biri kadın iki polisin, Tümsek'i yüzüstü yatırıp ters kelepçelediği, elleri ve zaman zaman dizleri ile başından, boynundan ve sırtından yere bastırdığı görülüyor.

  • Almanya
  • Türk iş insanı
  • ırkçılık
<p><strong>Ali Babacan, AK Parti üyesi olduğu dönemde Erdoğan'a karşı Gül'ün adaylığı için çalışma y

Ali Babacan'dan ihanet itirafı...

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı

''Istanbul Photo Awards 2021'' kazananları açıklandı

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor