• $8,2418
  • €10,0417
  • 485.591
  • 1441.33
23 Mart 2018 Cuma 01:00 | Son Güncelleme:

YPG’nin çocukları eğittiği kamp darma duman

YPG’nin çocukları eğittiği kamp darma duman

Afrin’de teröristlerden arındırılan bölgede, daha önce hava harekâtıyla yerle bir edilen terör kampları da görüntülenmeye başlandı.

Bunlardan biri de Afrin’in Hacıhasanlı bölgesinde bulunan eğitim kampı. Yerle bir edilen kampın, harekat sırasında etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde bulunan hafıza kartlarıyla ortaya çıkan, 13-17 yaş arası çocuk savaşçıların eğitildiği merkez olduğu belirlendi. Geniş ve ormanlık bir alana kurulu kampta su kuyusundan atış alanına, yatakhaneden muhabere merkezine kadar çok sayıda bölüm bulunuyor. Terör örgütü, kampta, zorla ailelerinden kaçırdığı çocuklara silahlı eğitim veriyordu.

Kentin güvenliği için devriyedeler

Mehmetçik, Afrin merkezini teröristlerden temizlemesinin ardından halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik tedbirleri de artırdı. Bu kapsamda TSK, ilçe merkezinde gece devriye görevine başladı. Devriye görevi öncesi komandolara hitap eden birliğin komutanı, “Bizler buraya onları korumak için geldik” dedi. Devriye görevindeki Mehmetçik’e halk, evlerinin balkonlarından sevgi gösterilerinde bulundu. Zırhlı araçlarla ve yaya yapılan devriye faaliyetlerinin yanı sıra ÖSO’ya bağlı kuvvetler de çeşitli noktalarda kurdukları kontrol noktalarıyla asayişi sağlıyor. 

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor