• $8,717
  • €10,3897
  • 495.948
  • 1414.15
30 Haziran 2020 Salı 12:03 | Son Güncelleme:

YÖK: İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin eğitimi için tüm tedbirler alınacak

YÖK: İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin eğitimi için tüm tedbirler alınacak
AA

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamada faaliyet izni durdurulan İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin eğitim ve öğretiminin devam etmesinde her türlü tedbirin alınacağı bildirildi.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, 25 Haziran'daki Genel Kurul Toplantısında, garantör üniversite olan Marmara Üniversitesinin İstanbul Şehir Üniversitesine ilişkin, "gelir açığını karşılama kabiliyetinin bulunmadığı, personel maaşlarının ödenemediği, faaliyetin geçici olarak durdurulması sürecinin uzamasının öğrenci, akademik, idari personel ile kamu ve özel hizmet sağlayıcılarının mağduriyetini arttıracağına ve eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceğine" dair tespitlerinin, Yükseköğretim Denetleme Kurulunun raporları ile değerlendirildiği belirtildi.

Üniversitenin faaliyet izninin Cumhurbaşkanı Kararı ile kaldırıldığı ifade edilen açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Bilinmelidir ki öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi önceliğimizdir. Bu hususta öğrencilerimizin, eğitim ve öğretimlerine dün olduğu gibi bundan sonra da en uygun şartlarda devam etmeleri için gerekli her türlü tedbirin vakit geçirmeksizin alınacağını bilmelerini isteriz. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için azami hassasiyetin gösterileceği hususu başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere kamuoyuna duyurulur."

DURUMLARI YÖK GENEL KURULUNDA KARARLAŞTIRILACAK

YÖK kaynaklarından alınan bilgiye göre faaliyeti izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesindeki öğrencilerin durumunun birkaç gün içerisinde gerçekleşecek YÖK Genel Kurulunda alınacak kararla kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

<p>İzmir'de HDP'nin İl Başkanlığı binası önünde çatışma çıktı. Polis bölgeye giriş çıkışları durdurd

HDP İzmir il binasında çatışma: Polis bölgeye giriş çıkışları durdurdu

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı