• $7,8089
  • €9,2649
  • 481.592
  • 1214.35
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 21:18 | Son Güncelleme:

YKS sınav sonucunu öğrenen genç ortadan kayboldu: Görenler haber versin

YKS sınav sonucunu öğrenen genç ortadan kayboldu: Görenler haber versin
DHA

Antalya'da üniversite öğrencisi Uğur İbrahim Bülüç (23), YKS sonucunu öğrendikten sonra ortadan kayboldu. 36 saattir haber alınamayan gencin ailesi kayıp başvurusunda bulundu.

Serik ilçesine bağlı Orta Mahalle'de yaşayan Uğur İbrahim Bülüç, dün açıklanan YKS sonucunu öğrendikten sonra ailesine haber vermeden evden çıktı.

36 SAATTİR HABER ALINAMIYOR

36 saattir kendisinden haber alamayan ailesi, polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Oğlunun YKS sınav sonucunu öğrendikten sonra kendisinden haber alamadıklarını belirten baba Nazmi Bülüç,"Sabah, ’sınav sonucunu öğreneyim’ diyerek evden çıktı. Ben çarşıda internet kafelerden sınav sonucunu öğrenip, gelecek diye düşündüm. Meğerse telefondan da öğreniliyormuş. O saatten sonra da eve tekrar geldi. Oğlum akıllı bir çocuktu, genelde evde oturur hiçbir yere gitmezdi. ’Sınav sonucum kötü, kazanamadım’ deseydi ona kızmazdım. Çantasını da almış, evden gitmiş. Haber alamayınca polis merkezine giderek, kayıp ihbarında bulunduk. Karakola en son giydiği kıyafet bilgilerini verdik. Durumu anlattık. İnşallah duyan, gören olur. Haber verir. Çocuğumun bulunmasını istiyorum" dedi.

"ANNE SINAVIM ÇOK GÜZEL GEÇTİ" DEDİ

Anne Güler Bülüç de "Oğlum, ’bu sene umudum var, inşallah kazanacağım’ diyordu. Geçen sene girdi kazanamadı, beraber ağladık. ’Olsun oğlum dünyanın sonu mu? Bir sen mi kazanamadın? Sağlık olsun’ dedim. Bu sene ’Anne sınavım çok güzel geçti’ dedi. Ben de ’Hayırlısı olsun oğlum’ dedim, hiçbir şey yoktu. Sabah uyandığımızda eşim sınavların açıklandığını söyledi. Ben de kahvaltıyı hazırladım, bekledik ama oğlum eve gelmedi. Babası diyaliz hastası olduğu için diyalize gitti. Ben de oğlumun arkadaşlarının yanına gittim. Onlarla gidebileceği yerlere gittim. Bulamadık. Babası diyalizden geldi, polise gittik ve kayıp başvurusunda bulunduk" diye konuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan Güler Bülüç, "Ne yaptım ben sana? Bir kavgamız, tartışmamız olmadı. ’Kazandı, kazanmadı’ diye asla bir baskı kurmadık. Hiçbir zaman yapmadık. Dön oğlum evine. Allah rızası için görenler haber versin" diyerek gözyaşı döktü.

Kurgu: Can Yıldız: <a href='mailto.can.yildiz@turkmedya.com.tr'>can.yildiz@turkmedya.com.tr</a><p>Ed

Zeki Gümüş ile Rastgele

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğunda neler var?

Banyodan sonra tanınmaz hale gelen hayvanlar