• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Ekim 2021 Çarşamba 13:50 | Son Güncelleme:

Yine dedikleri birbirini tutmadı! Anayasa çarkı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yıllar önce katıldığı televizyon programında, "Tabi, söyledik bunların tamamını, buyurun gelin yapalım bunların hepsini" diyerek anayasanın ilk 4 maddesini değiştirme vaadinde bulunmuştu. Ankara'da 'Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Buluşması'nda konuşan Kılıçdaroğlu, bu sefer de "Hiç kimse Anayasanın ilk 4 maddesine dokunamaz" çıkışında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Buyurun gelin yapalım" diyerek yıllar önce anayasanın ilk dört maddesini değiştirme vaatinde bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde bu ifadesini inkar edip "Benim sözüm değil" diyen Kılıçdaroğlu, şimdi de "Hiç kimse anayasanın ilk dört maddesine dokunamaz" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, 2015 yılında katıldığı yayında "Anayasayı değiştirelim" demişti. Bunun üzerine kendisine yöneltilen "Anayasanın ikinci ve üçüncü maddeleri mesela?" sorusu karşısında da "Tabi, söyledik bunların tamamını, buyurun gelin yapalım bunların hepsini" ifadelerini kullanmıştı.

SÖZLERİNİ İNKAR ETTİ

Kılıçdaroğlu, bu sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği cevapta kendi ifadelerini inkar edip "Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor" diyerek böyle bir açıklaması olmadığını söylemişti.

MADDELER DEĞİŞTİRİLEMEZ

Ankara'da 'Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Buluşması'nda konuşan Kılıçdaroğlu, bu sefer de "Hiç kimse Anayasanın ilk 4 maddesine dokunamaz" çıkışında bulundu. CHP lideri, "İlk dört madde tartışmalarının tamamı yapay. Hiç kimse anayasanın ilk dört maddesine dokunamaz. Teminatı Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli vatandaşlardır" dedi.

  • Kılıçdaroğlu anayasa değişimi
  • Kılıçdaroğlu anayasa değiştirme vaadi
  • CHP Kılıçdaroğlu
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi