• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
24 Şubat 2019 Pazar 12:26 | Son Güncelleme:

Yeni Meclis Başkanı kim olacak?

Yeni Meclis Başkanı kim olacak"

AK Parti Meclis Başkanı adayı belli oldu. Yapılan açıklamada adayın Mustafa Şentop olduğu duyuruldu.

AK Parti Meclis Başkanı adayı belli oldu. Yapılan açıklamada adayın Mustafa Şentop olduğu duyuruldu.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı başkanlığında düzenlenen basınakapalı toplantıda, TBMM başkan adaylığı için temayül yoklaması yapıldı.

Temayül yoklamasında, milletvekilleri, partisinden Meclis Başkanı  adayı olarak görmek istedikleri üyenin ismini yazarak, kapalı zarfla sandığa  attı.

AK Parti'den TBMM Başkanı adayı olacak milletvekilinin Cuma günü başvuruda bulunması bekleniyor.

MECLİS BAŞKANI NE ZAMAN SEÇİLECEK?

Yeni Meclis Başkanı ile ilgili henüz bir isim açıklanmadı. Planlanan takvime göre, 24 Şubat Pazar günü yeni TBMM Başkanı'nı seçilecek.

Seçimin ardından TBMM Genel Kurul çalışmalarına ara verecek; 26 Şubat, 27 Şubat, 28 Şubat, 5 Mart, 6 Mart ve 7 Mart tarihlerinde toplanmayacak. TBMM, çalışmalarına 12 Mart 2019 tarihinden başlamak üzere 15 gün ara verecek.

YENİ TBMM BAŞKANI KİM OLACAK?

TBMM Başkanlığı görevinden ayrılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım görevi en yaşlı TBMM Başkan vekili sıfatıyla Celal Adan'a devretti.

CELAL ADAN KİMDİR?

Celal Adan 10 Eylül 1951 tarihinde Tutak, Ağrı'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan Adan, Erzurum Yatılı Lisesi'nden mezun oldu. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi'nde eğitimine devam eden Adan, burada Orman Fakültesi'nden mezun oldu.

İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketini kurdu ve yöneticiliğini yaptı.

21. dönem DYP ve 24.ve 25. dönem MHP İstanbul Milletvekiliği görevinde bulundu. 26. dönemde yeniden İstanbul milletvekili seçildi.

Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliği yaptı. Orman Yüksek Mühendisi, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketi sahibi ve yöneticisi olan Celal Adan, halen MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni Başkan seçimleri için MHP, İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ı aday gösterme kararı aldı.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü