• $8,2414
  • €10,0354
  • 485.153
  • 1441.33
14 Nisan 2021 Çarşamba 10:17 | Son Güncelleme:

Ramazan ayında yapılan yeni kısıtlamalar neler? Yeni kısıtlamalar ne zaman başlıyor?

Ramazan ayında yapılan yeni kısıtlamalar neler" Yeni kısıtlamalar ne zaman başlıyor"

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeni kısıtlamalar getirildi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaya göre, Ramazan ayında kısmi kısıtlamalar uygulanacak. Yaklaşık 3 yıla yakındır tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs ile ilgili yeni gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki Türkiye'de Ramazan ayında koronavirüse yönelik nasıl bir tedbir alındı? Kısmı kısıtmalar neleri içeriyor?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapılan kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlamalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Koronavirüs vaka sayılıranıdaki artış nedeniyle Ramazan ayında yapılacak yeni kısıtlamalara şehirler arası seyahat yasağıda geldi. Söz konusu yasaklar ile ilgili Başkan Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların detaylarını bu haberimizde derledik. Peki yeni kısıtlamalar ne zaman başlıyor?

"RAMAZAN AYININ İLK İKİ HAFTASINDA KISMİ KAPANMA UYGULAMASINA GEÇİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirlerin biraz daha sıkılaştırılarak kısmi kapanma uygulamasına geçileceğini ve kısmi kapanmanın yarın akşam saati itibarıyla başlayacağını belirterek şunları kaydetti:

"İki haftalık dönemde hedeflediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek. Hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. " dedi.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHATLER BAŞLADI MI? SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Başkan Erdoğan, şehirler arası seyehatler için "Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir. " açıklamasında bulundu.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI İÇİN NASIL BİR KISITLAMA YAPILDI?

Başkan Erdoğan, koronavirüs sürecinde yapılan yeni kısıtlamalara ilişkin "65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir. Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak. Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek. Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir. Konaklama tesisleri ile evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek. Oteller, sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacak. Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi." dedi.

  • kısıtlama
  • koronavirüs
  • vaka sayısı
  • Başkan Erdoğan
  • yeni kısıtlamalar başladı mı
  • Şehirler arası seyehat yasakları
<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi