• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
05 Şubat 2021 Cuma 21:11 | Son Güncelleme:

6-7 Şubat 2021 bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri nedir? Yasaklar ne zaman bitiyor?

6-7 Şubat 2021 bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri nedir" Yasaklar ne zaman bitiyor"

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ederken konuya yönelik son dakika haberleri de yakından takip ediliyor. Hafta içi akşam saatlerinden sabaha kadar uygulanan kısıtlama, hafta sonu ise 56 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor. 6-7 Şubat hafta sonu yaklaşırken sokağa çıkma yasağı saatleri, açık olan yerler ve bakkalların, marketlerin, fırınların, restoranların çalışma saatleri de merak konusu hâline geldi. Evlerdeki ihtiyaçların giderilmesi için sokağa çıkma yasağında marketlerin, fırınların ve bakkalların çalışma saatleri önemli bir konu olarak dikkat çekiyor.

İçişleri Bakanlığından hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile igili beklenen açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri duyurulurken marketlerin, bakkalların, kasapların ve manavların çalışma saatleri de vatandaşlar ile paylaşıldı. Bununla beraber, yasakların kalkacağı tarih ile beraber muhtemel normalleşme takvimi de gündemdeki yerini koruyor. Peki yasaklar ne zaman bitiyor? 6-7 Şubat 2021 bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri nedir?

YASAKLAR NE ZAMAN KALKACAK?

Vaka sayısındaki ciddi düşüş ve aşılama çalışmalarının ardından, 'Yasaklar ne zaman bitiyor?' sorusunun yanıtı vatandaşların gündemindeki yerini koruyor. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, ciddi bir oranda düşen vaka sayısının ardından koronavirüs yasakları da gevşetilecek. Muhtemel normalleşme takvimi gün yüzüne çıkarken vaka sayısında ciddi bir patlama yaşanmadığı takdirde önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nın ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararlar kamuoyu ile paylaşılacak. Bununla beraber, şu an için yasakların kalktığı iddialarının bir doğruluk payı bulunmuyor.

6-7 ŞUBAT BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI VE SAATLERİ KAÇTA BAŞLIYOR?

İçişleri Bakanlığından hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, sokağa çıkma yasağı saatleri duyuruldu. İçişleri Bakanlığının açıklamasının devamında, hafta sonu açık olan yerler hakkında da bilgi verildi.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ!

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği son Sokağa Çıkma Kısıtlamaları konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı biliniyor.

YASAKLAR NE ZAMAN KALKACAK? İŞTE ADIM ADIM NORMALLEŞME PLANI

- Koronavirüs salgının seyrine bağlı olarak, kuralların değiştirilmesine ilişkin seçenekler tartışılıyor.

- Öncelikli olarak sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin daraltılabileceği konuşuluyor. Cumartesi-pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması da yeni planlamada söz konusu olabilecek.

- Hafta içi kısıtlamalarının saatlerinin de 21.00'den 23.00'e çekilebileceği belirtiliyor.

- Bir süre sonra Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, normal hasta kabul edilebileceği, ertelenen ameliyatlar ve tedavilere de yeniden başlanabileceği ifade ediliyor.

HES KODU DÜZENLEMESİ

- Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüzyüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

- Lokanta ve kafelerin belli kurallarla açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği öne sürülüyor.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü