• $7,8184
  • €9,2629
  • 480.66
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Haziran 2020 Salı 04:36 | Son Güncelleme:

'Yaşadıklarımı bilseydiniz sokağa adım atmazdınız'

'Yaşadıklarımı bilseydiniz sokağa adım atmazdınız'

Koronavirüsü yenerek hayata tutunanlar o acı dolu süreci anlattı, vatandaşları tedbirli olmaya davet etti: “Azrail'in nefesini ensemde hissettim. Yaşadığım acıları bilselerdi, bırak maske takmamayı sokağa çıkmazlardı.”

Kovid-19’a yakalanıp hastalığı yenenler, zorlu bir tedavi sürecinin yaşandığını belirterek, vatandaşları tedbirler konusunda uyarıyor. Hastaneden taburcu olduktan sonra belli bir süre kendilerini karantinaya alan hastalar, geçirdikleri sıkıntılı günleri, hastalık sürecinde neler yaşadıklarını şöyle anlattı:

ÇOK ZOR BİR HASTALIK

Songül Perçin (42): “Nefes almakta çok zorlandım, tepki vermemeye başladım. İlk başta boğazım çok kötü olmuştu. Koku ve tat alamıyordum. Gerçekten çok zor günlerdi. Hastaneye yatıp, ilaç aldıktan sonra biraz daha iyi hissettim. Allah düşmanımın başına dahi vermesin. Çok zor bir hastalık.”

ÖLÜMÜ YAŞADIM

Turgut Tunç: “Kızımla beraber yakalandım bu hastalığa, kayınpederimi kaybettik. Sokaklarda şu anda maske takmayanları ya da sosyal mesafe konusunda olumsuz örnekleri görüyorum. Çok üzülüyorum. Adeta ölümü yaşıyorsunuz. Azrail’in nefesini ensemde hissettim. Bu hastalığı yaşamamış, kayıp vermemiş kişilerin bunu anlaması mümkün değil. Yaşadığım acıları bilselerdi, bırak maske takmamayı sokağa çıkmazlardı. Bu süreçte 8-9 gün çok sıkıntı yaşadım. Bundan sonra gittikçe hafifledi. Evde iyi bir izole şart.”

KURALLARA UYUN!

Aziz Baydır (55): “İlk önce ateşim çıktı, iştahım kesildi. Hastaneye gittik ve test yapıldıktan sonra koronavirüs teşhisi konuldu. Çok kötü bir hastalık. 12 gün hastanede yattım, 14 gün de evde karantinada kaldım. Yaklaşık bir ayda kendime gelebildim. Bütün insanların yasağa, kurallara uymasını isterim, sosyal mesafe korunmalı. Tüm sağlık ekiplerinden Allah razı olsun. İyileştikten sonra 2 kez plazma bağışladım.” 

<p>Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarl

Mersin Limanı'nda 220 kilogram kokain ele geçirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Niğde'de 14 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

İstanbul'da 1 milyon 500 bin lira çaldığı iddia edilen şüpheliler yakalandı