• $7,2682
  • €8,908
  • 415.252
  • 1488.21
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:56 | Son Güncelleme:

Yanan PKK'lı Suriyeli çıktı

Yanan PKK'lı Suriyeli çıktı

ŞIRNAK'IN Silopi İlçesi'ne bağlı Doruk Köyü yakınlarından geçen boru hattına bombalı sabotaj düzenleyen 43 yaşındaki Zilan Cudi kod isimli Tirkiye Muhammed'in Suriyeli olduğu ortaya çıktı.

Tirkiye Muhammed boru hattına yerleştirdiği bombaların erken patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

Patlama bölgesinde yapılan incelemede, cesedin yanında birden fazla kişiye ait ayak izine rastlandı.  PKK'lı oldukları belirlenen bu kişilerin patlamanın ardından olay yerine gelen emniyet güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıracakları, ancak patlamanın erken olması ve bombacının yanarak ölmesinin ardından paniğe kapılarak kaçtıkları belirlendi. Patlamanın detayları da belirlendi. PKK'nın bombalı saldırılarında kullandığı bombacı olan Zilan Cudi kod adlı PKK'lı olay günü 06.00 sıralarında, bombaları boru hattına yerleştirdi.  Zamanı ayarlayamayınca bombalar erken patladı. Parlayan ateş vücudunu saran PKK'lı kadın yanarak can verdi.
Zilan Cudi kod adının istihbarat birimlerince iyi bilindiği öğrenildi. PKK'nın Suriye uyruklu bombacısı 43 yaşındaki Zilan Cudi kod isimli Tirkiye Muhammed Şırnak kırsalında faaliyet gösteriyordu. Teröristin, Silopi,Cizre ve İdil gibi bölgelerde de bir çok bombalı eyleme karıştığı ortaya çıktı.

Levent ALBAYRAK

<p>Ermenistan ordusundan Paşinyan'a istifa çağrısı!</p><p>GENELKURMAY BAŞKANI GÖREVDEN ALI

25 Şubat 2021 Güncel Haberler

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'da