• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
28 Haziran 2021 Pazartesi 14:25 | Son Güncelleme:

Gençlerden Kılıçdaroğlu'na 1 liralık tazminat davası

Gençlerden Kılıçdaroğlu'na 1 liralık tazminat davası
AA

Katarlı öğrencilerin sınavsız tıp eğitimi aldıklarına yönelik yalan haber, başta CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından paylaşılarak gençlerin YKS öncesi manipüle edilmesine sebebiyet vermişti. Trabzon'da üniversite sınavına giren gençler, Kılıçdaroğlu'na 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanlığı koordinesinde, üniversite sınavına giren gençler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

AA'da yer alan habere göre; AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ile partililer ve üniversite sınavına giren gençler, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Üniversite sınavına giren ve AK Parti Of İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan Yasin Bıyıkoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, üniversite sınavından bir gün önce ortaya atılan "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" başlıklı haberlerin, tüm motivasyonlarını altüst ettiğini söyledi.

Gençlerin, Kılıçdaroğlu'nun bu haberle ilgili yaptığı açıklamadan rahatsız olduklarını belirten Bıyıkoğlu, "Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kadar bariz bir yalana inanmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız." diye konuştu.

Bıyıkoğlu, gençlerin, Kılıçdaroğlu'ndan özür beklediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"ÖzürDileKılıçdaroğlu etiketiyle Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşımla sesimizi duyurduğumuzu düşünürken, Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklamayla biz gençleri 'trol' olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, 'trol' dediğiniz biz gençler, bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size bir 1 liralık manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz 'troller' şimdi Meydan Parkı önünden gür bir sesle Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyoruz, yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz."

Açıklamanın ardından gençler, Trabzon Adliyesine giderek, 1 liralık manevi tazminat talebini içeren dava dilekçesini sundu.

İZMİRLİ GENÇLER DE KATILDI

Öte yandan İzmir'de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında hafta sonu yapılan sınavlara giren bir grup öğrenci, "Katarlı öğrencilere Türkiye'de sınavsız tıp eğitimi" başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine, 1 liralık manevi tazminat talebiyle mahkemeye başvurdu.

İzmir Adliyesi önünde AK Parti Gençlik Kolları koordinasyonunda bir araya gelen öğrenciler, "Sınav kaygısı bizi, yalan sizi batırdı", "Hakkımızı helal etmiyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

<p>Şu an  verilebilecek kesin bilgi henüz sete çıkılmadığı. İnternette dolaşan kriz çıktı  haberleri

EDHO ile ilgili tüm gelişmeler DİZİKOTEK'te

Kolombiya'nın Taç Mahal'i! büyük ilgi görüyor

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu