• $9,6128
  • €11,1896
  • 555.395
  • 1479.93
13 Temmuz 2020 Pazartesi 10:56 | Son Güncelleme:

Wayfair skandalı gündeme oturdu: Kayıp çocuklar Wayfair üzerinden mi satılıyor?

Wayfair skandalı gündeme oturdu: Kayıp çocuklar Wayfair üzerinden mi satılıyor"

ABD, PizzaGate skandalının ardından bu kez ise Wayfair skandalıyla çalkalanıyor. İddiaya göre, e-ticaret sitesi Wayfair üzerinden mobilya ve dekorasyon malzemeleri adı altında çocuk ticareti yapılıyor.

ABD'nin en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Wayfair, inanılmaz bir skandalla çalkalanıyor. İddiaya göre, kaçırılan çocukların Wayfair üzerinden kıyafet ve dolap gibi eşyalar adı altında satıldıkları öne sürüldü.

Ev eşyaları ve dekorasyon malzemeleri satılan Wayfair'da yer alan fahiş fiyatlı ürünler, Twitter ve Reddit gibi platformlardaki kullanıcıların dikkatini çekti.

Hakkında kayıp ilanı bulunan çocuklarla aynı ismi taşıyan dolap, çekmece ve halı gibi eşyaların, piyasa değerlerinin çok üzerinde satışa çıkarılması, akıllara "Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor?" sorusunu getirdi.

Bunun bir komplo teorisi mi, yoksa acı bir gerçeklik mi olduğu henüz bilinmezken, Wayfair yetkilileri ise Newsweek dergisine yaptıkları açıklamada şunları kaydetti:

"Bu iddiaların gerçeklik payı yok. Satıcı tarafından sunulan fotoğraflar ve tanımlamalar, ürünü ve fiyatını tam olarak açıklamıyor; bunu kabul ediyoruz. Bu nedenle söz konusu ürünleri siteden geçici olarak kaldırdık."

AKILLARA PIZZAGATE SKANDALI GELDİ

E-ticaret sitesi Wayfair ile ilgili iddialar, akıllara 2016 yılına damga vuran PizzaGate skandalını getirdi.

İddiaya göre, ABD'de Demokrat Parti destekçilerinden James Alefantis tarafından işletilen Comet Ping Pong adlı pizza restoranında çocuklar hem işkenceye hem de istismara maruz kalıyordu.

Dönemin Demokrat Parti Başkan Adayı Hillary Clinton'ın seçim kampanyasının başında bulunan John Podesta'nın elektronik postalarını sızdıran Wikileaks, parti için para toplanan yerlerden birinin Comet Ping Pong adlı pizzacı olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Reddit'te gündeme getirilen bir diğer iddiaya göre ise, Podesta'nın elekttonik postalarında pizza hakkında kullandığı terimlerin, pedofililerin kullandıkları şifreli bir dile işaret ettiği öne sürülmüştü. Buna göre "peynir" kelimesi kız çocuklarına, "makarna" kelimesi ise erkek çocuklarına işaret ediyordu.

ABD'nin önde gelen sermaye sahipleri ve siyasetçilerinin isimlerinin Pizza Gate skandalı ile anılmasına karşın, konuyla ilgili kesin bir delil bulunmuyor.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi