• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
21 Nisan 2021 Çarşamba 07:01 | Son Güncelleme:

Vicdansız sömürü

Asıl vicdan nerede! CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, ‘128 milyar dolar nerede?' yalanına mülteci dramının simgesi haline gelen Aylan Bebek'in cansız bedenini alet etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan Aylan bebeğin fotoğrafını siyasete alet etti. Sosyal medya hesabında Aylan bebeğin sahildeki cansız bedeninin görüntüsü üzerine, "128 milyar dolar nerede" ifadesini yazan Kaftancıoğlu'nu binlerce kişi seviyesizlik ve vicdansızlıkla eleştirdi.

KİRLİ SİYASETE ALET ETTİ

Kaftancıoğlu'na siyasetçilerden de tepkiler geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek..." sözleriyle tepki gösterdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise "Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin, ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın yazıktır, ayıptır, günahtır" ifadesini kullandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise "Utanma duygusu olana ömür boyu yeter. Nasıl karanlık bir zihniyet bu" dedi.

ALTUN: BU VİCDANSIZLIĞI TELİN EDİYORUZ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi: "İnsan olmak asgari düzeyde bir vicdan gerektirir. Vicdanı olmayanın siyasete ve topluma katacağı hiçbir şey yoktur. Milyonlarca mazlumun aziz hatırasını inciten vicdansızlığı telin ediyoruz. Aylan bebeğin katillerinden emir alanlardan başka ne beklenir ki?"

<p>24 TV Londra Temsilcisi Tayfun Salcı protestoların yaşandığı bölgeden Akşam TV'den Duygu Gecü Yüz

Londra'da İsrail Büyükelçiliği'nin duvarına tırmandılar

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı