• $7,8155
  • €9,3485
  • 446.621
  • 1283.58
23 Ekim 2020 Cuma 14:37 | Son Güncelleme:

Vergi, SGK, trafik, KYK, köprü borcu cezalarına 18 ay taksitle yapılandırma hakkı

Vergi, SGK, trafik, KYK, köprü borcu cezalarına 18 ay taksitle yapılandırma hakkı

AK Parti Grup Başkanvelili Muş, vergi yapılandırması paketinin detaylarını açıkladı. Muş, vergi yapılandırması teklifinin SGK, KYK, trafik, köprü borcu ve cezalarını kapsadığını ve yapılandırılan borçlara 18 taksit imkanı tanınacağını ifade etti.

Son dakika haberi... AK Parti Grup Başkanvelili Mehmet Muş ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının 18 taksit halinde gerçekleştirileceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, TBMM’de yaptığı açıklamada borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili Komisyon Başkanlığı’na bir kanun teklifi sunacaklarını söyleyerek, "Gelir, Kurumlar, Katma Değer, Özel Tüketim, Motorlu Taşıtlar Vergisi borçları, vergi cezaları, gecikme faizleri, trafik, nüfus para cezaları, karayollarında kesilen para cezaları, usulsüz geçişleri gibi idari para cezaları, öğrenim katkı kredisi ve öğrenim kredisi borçları, ecrimisiller, haksız alınan destekler, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu, kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, 4749 sayılı Kanun kapsamında Hazine alacakları, 6183 sayılı Kanun’a göre takip edilen diğer alacaklar. Burada kanun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar müracaat etme şartı var. Maksimum 18 taksit yapılabiliyor. Taksitler iki ayda bir ödenecek. İlk taksit tarihine kadar ödeme yapılırsa Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi gecikme faizi silinecek. Gümrük Vergisi faizi ve gecikme zamları, gümrük idari para cezaları yapılandırma kapsamında. İlk taksit ödeme tarihi Ocak 2021. Sosyal Güvenlik primleri, cezaları, gecikme cezaları ve faiz zamları da yapılandırma kapsamına aldığımız borçlardan bir tanesi. İl Özel İdareleri’ne olan borçlar kapsama alınıyor. Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam vergi ve harçları, su, katı atık ücretleri, katılım payları zam ve faizleri yapılandırma kapsamına alınan diğer borçlar. Taşınmaz Kültür Varlıkları katkı paylarına ilişkin borçlar yapılandırma kapsamına alınıyor" dedi.

Muş, yapılandırma ile ne kadar para toplanmasının beklendiği sorusu üzerine yaklaşık 500 milyar TL olduğunu söyledi. Muş, İYİ Parti’deki tartışmalara yönelik soruya da, "İYİ Parti bir kimlik bunalımı yaşıyor. HDP ile işbirliği yapmak isteyenlerle buna karşı çıkmak isteyenlerin bir mücadelesi bu" yanıtını verdi.

<p>Bursa'da cezaevine oğlunu ziyarete giden Sadık Çayır'ın, husumetlileri tarafından 9 kurşun sıkıla

Cezaevi önünde pusu kurup 9 kurşun sıkmıştı: Arkadaşımın öcünü aldım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gizemli monolit ortadan kayboldu

Görüntüler viral oldu: Atmosfere giren göktaşı geceyi adeta gündüze çevirdi