• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
25 Haziran 2018 Pazartesi 18:42 | Son Güncelleme:

Erdem, milletvekilliği süresinin bittiği gün Kılıçdaroğlu'na 'istifa' çağrısı yaptı

Erdem, milletvekilliği süresinin bittiği gün Kılıçdaroğlu'na 'istifa' çağrısı yaptı

Eren Erdem seçim sonuçlarının ardından harekete geçti. FETÖ'ye yardım suçunu işlediği gerekçesiyle yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem Kemal Kılıçdaroğlu'na ateş açtı.

Muharrem İnce'nin yanına geçen Erdem, Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini belirtti. Sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu karşıtı partililerin düşüncelerine paylaşan Erdem, "FETÖ'nün yeni projesi Muharrem İnce mi" sorularını akıllara getirdi.

FETÖ sanığı CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı. Muharrem İnce'nin aldığı oy oranıyla Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdem'in yeni dönemde aday seçilmemesinin acısını bu hamleyle çıkardığı konuşuluyor.

Erdem sosyal medya hesabından  "2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin, 50 günlük çalışmayla CHP’nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış “istifa” olacaktır. Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer." diyerek parti içinde Kılıçdaroğlu'na karşı eli güçlenen Muharrem İnce'ye çabucak yanaşmasıyla dikkatleri üzerine çekti.  (Güneş)

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü