• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
25 Nisan 2021 Pazar 10:00 | Son Güncelleme:

Vebitcoin sahibi İlker Baş kimdir, aslen nereli? Vebitcoin battı mı, kimin?

Vebitcoin sahibi İlker Baş kimdir, aslen nereli" Vebitcoin battı mı, kimin"

Kripto Para platformu Vebitcoin isimli şirket faaliyetlerini durdurdu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) soruşturma başlattı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, şirket yöneticisi ve çalışanları olan 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Bu haberin ardından Vebitcoin kimin? Vebitcoin battı mı, kapandı mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar.

Kripto para borsası Thodex'in bakım yapılacağı açıklaması sonrasında sitesini kapatması ve sahibi Faruk Fatih Özer'in yurt dışına kaçmasıyla başlayan sürece Muğla merkezli Vebitcoin.com da katıldı. Kripto para işlem platformu Vebitcoin Ceo'su gözaltına alındı. Vebitcoin kimin? Vebitcoin battı mı, kapandı mı? gibi soruların yanıtları tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

VEBİTCOİN BATTI MI?

Kripto para borsasında Thodex'in ardından bir gelişme de Vebitcoin'de yaşandı. Vebitcoin, faaliyetlerine içine girdiği finansal zor durumdan dolayı son verdiğini açıkladı. Şirketin sahibi İlker Baş'ın şirketin kurulduğu Menteşe ilçesinde Muslihittin Mahallesi'nde ikamet ettiği, şirketin ilk kuruluşunda 50 bin lira sermaye beyan etse de bunun sadece 12 bin 500 lirasını şirketin kasasına koyduğu öğrenildi.

İLKER BAŞ KİMDİR?

İlker Baş'ın yaşı ve kimliğine dair kişisel bilgilerine dair ayrıntılar bilinmese de; Vebitcoin Teknoloji Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. unvanlı şirketi Muğla'nın Menteşe ilçesinde 2017 yılında kurduğu öğrenildi.

İlker Baş yaklaşık 4 yıllık şirketinin adresini sürekli değiştirdiği ortaya çıktı. Baş ilk olarak şirketi "Muslihittin Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 29A Menteşe, Muğla" adresinde kurdu. Sonrasında "Emirbeyazıt Mahallesi Avcılar Sokak No: 5/7 Menteşe, Muğla" adresine şirket merkezini taşıdı. Son olarak ise "Emirbeyazıt Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi A Blok No: 10/2 Menteşe, Muğla" adresini şirket genel merkezi olarak belirledi.

50 BİN LİRA SERMAYE İLE KURULDU

Şirketin ilk kuruluşunda İlker Baş 50 bin lira sermaye beyan etse de bunun sadece 12 bin 500 lirasını şirketin kasasına koydu. Kalan tutarı ise 24 ay içinde şirketin kasasına koymayı taahhüt etti. 2020 yılında şirket sermaye artırımı kararı alıyor ve 50 bin lira olan sermaye 1 milyon liraya çıkarıldı. Ancak ödenmiş olan 50 milyon sermayenin geri kalan 950 bin lirası 24 ay içinde ödenecek diye taahhüt edildi.

  • Vebitcoin battı mı
  • Vebitcoin kimin
  • Vebitcoin sahibi kim
  • Vebitcoin kapandı mı
  • İlker Baş
  • İlker Baş kimdir
  • İlker Baş aslen nereli
<h3 class=''><span>İsrail terörüne dur demek için şimdiye kadar 20'den fazla ülkeyle görüşen Başkan

Yoğun diplomasi sonuç verdi: Başkan Erdoğan'ın çabalarıyla İİT toplanıyor

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı