• $8,1108
  • €9,7923
  • 463.762
  • 1365.27
05 Şubat 2021 Cuma 11:01 | Son Güncelleme:

Valilik açıkladı: Kadıköy'de gözaltına alınan 65 kişiden 58'i terör örgütleriyle iltisaklı

Valilik açıkladı: Kadıköy'de gözaltına alınan 65 kişiden 58'i terör örgütleriyle iltisaklı
DHA

İstanbul Valiliği'nden bugün yapılan açıklamaya göre, dün Kadıköy'de gözaltına alınan 65 kişiden 58'inin terör örgütleriyle iltisaklı olduğu ve haklarında daha önce işlem yapıldığı belirtildi.

İstanbul Valiliği, dün Kadıköy'de Boğaziçi'ndeki eylemleri gerekçe göstererek toplanan gruptan gözaltına alınan 65 kişi hakkında bir açıklama yayınladı.

DHA'da yayınlanan habere göre; açıklamada, "Kadıköy İskele Meydanı'nda Kadıköy Kaymakamlığınca pandemiyle mücadele önlemleri kapsamında alınan toplanma, gösteri ve yürüyüş yasaklama kararına aykırı olarak 04.02.2021 Perşembe günü toplanan şahısların yasa dışı eylemleri sonucu 65 şüpheli, Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan 65 şüpheliden 58'inin farklı silahlı terör örgütleriyle iltisaklı-irtibatlı ve haklarında daha önce işlem yapıldığı, 7 kişinin de herhangi bir suç kaydının bulunmadığı anlaşılmıştır" denildi.

Açıklamanın devamında, "1 kişinin DHKP-C silahlı terör örgütü üyesi olduğu ve arandığı, 28 kişinin DHKP-C, MLKP, TKEP/L, TİKKO, THKPC, TKML terör örgütleriyle, 22 kişinin PKK/KCK silahlı terör örgütüyle ilgili geçmişte suç kayıtlarının bulunduğu, 7 kişinin farklı silahlı terör örgütleriyle iltisaklı oldukları tespit edilmiştir" bilgilerine yer verildi.

<p>İstanbul'da MİT ve emniyetin terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlendiği operasyonda saldırı hazırlı

MİT ve emniyetten DEAŞ operasyonu: Saldırı hazırlığında gözaltına alındılar

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor