• $7,4161
  • €9,0375
  • 441.975
  • 1542.45
02 Aralık 2020 Çarşamba 11:37 | Son Güncelleme:

Uyuşturucuyla yakalanmıştı: Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadının emniyetteki ifadesi ortaya çıktı

Uyuşturucuyla yakalanmıştı: Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadının emniyetteki ifadesi ortaya çıktı
AA

Konya'da Kadir Şeker'in kurtarmak istediği A.D'nin, bulunduğu araçta 900 gram eroin ele geçirilmesine ilişkin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. A.D.'nin ifadesinde, "M.H. uyuşturucu bağımlısı. Eve getirdiği eroini geri götürmek için araçla yola çıktığımız sırada polis ekipleri bizi durdurdu." dediği öğrenildi.

Konya'da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadının, bulunduğu araçta 900 gram eroin ele geçirilmesine ilişkin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.

AA'da yer alan habere göre, kamuoyunda "Kadir Şeker olayı"nda öldürülen kişinin kız arkadaşı olarak bilinen A.D, uyuşturucuyla yakalanmasıyla ilgili polisteki ifadesinde, araçta yanında bulunan M.H. ile "1 ay önce imam nikahı kıyarak beraber yaşamaya başladığını" belirtti.

İfadesinde, kendisinin uyuşturucu kullanmadığını savunan A.D, "M.H. uyuşturucu bağımlısı. Kendisine uyuşturucuyu bırakması için daha önce defalarca uyarılarda bulundum. Eve getirdiği eroini aldığı yere geri götürmesi için ikna ettim. M.H. uyuşturucu maddeyi kullanmaktan vazgeçti. Eroini geri götürmek için araçla yola çıktığımız sırada polis ekipleri bizi durdurdu." ifadesini kullandı.

- OLAY

İddiaya göre, üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat'ta merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine A.D. isimli kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya giden genç, bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşmıştı.

Kadir Şeker'i bir süre kovalayan ve darbeden Özgür Duran, boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yere yığılmıştı. Göğsüne aldığı yara nedeniyle ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Duran hayatını kaybetmişti.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince sanık Şeker, "kasten öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 30 Kasım'da Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde durdurulan bir araçta yapılan aramada, 900 gram eroin maddesi bulunmuş, "Kadir Şeker olayı"nda maktulün kız arkadaşı olarak bilinen A.D. ile yanındaki M.H'yi gözaltına almıştı.

Adliyeye sevk edilen A.D. ve M.H, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.


Haberin Özeti

"Kadir Şeker olayı"nda öldürülen kişinin kız arkadaşı olarak bilinen ve aracında 900 gram eroin bulunan Ayşe Dırla'nın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.
"M.H. uyuşturucu bağımlısı. Kendisine uyuşturucuyu bırakması için daha önce defalarca uyarılarda bulundum. Eve getirdiği eroini aldığı yere geri götürmesi için ikna ettim. M.H. uyuşturucu maddeyi kullanmaktan vazgeçti. Eroini geri götürmek için araçla yola çıktığımız sırada polis ekipleri bizi durdurdu."

ARKA PLAN
• İddiaya göre, 5 Şubat 2020'de Konya'da bir parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine Ayşe Dırla'nın şiddet gördüğünü düşünen Kadir Şeker, Özgür Duran ile boğuşmaya başladı. Özgür Duran göğsünden aldığı yara nedeniyle hayatını kaybederken, Kadir Şeker ise "kasten adam öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.
• 30 Kasım 2020'de Konya'da polis ekiplerince durdurulan bir araçta 900 gram eroin bulunmuş, "Kadir Şeker olayı"nda maktulün kız arkadaşı olarak bilinen Ayşe Dırla ise gözaltına alınmıştı.
<p>Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Terazi, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları yeni

Haftalık burç yorumları (25 Ocak – 31 Ocak 2021)

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor