• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
02 Aralık 2020 Çarşamba 11:38 | Son Güncelleme:

Uyuşturucuyla yakalanmıştı: Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı

Uyuşturucuyla yakalanmıştı: Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı
DHA

Konya'da, 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla, uyuşturucuyla yakalanması üzerine tutuklandı. Murat Hanlı'nın bir aylık dini nikahlı eşi olduğunu belirten Dırla'nın mahkemedeki ifadesinde, "Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. O gün akşam eve paketle geldi. Görünce kızdım. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı" dedi.

Kadir Şeker'in, öldürdüğü sevgilisi Özgür Duran'ın elinden dayak yerken kurtardığı Ayşe Dırla, yanındaki Murat Hanlı ile 900 gram eroinle yakalanıp, tutuklandı. Ayşe Dırla, mahkemedeki ifadesinde uyuşturucuyu geri vermeye gittiklerini ifade etti.

DHA'da yer alan habere göre, Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, pazar günü gece yarısı merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi’nde ihbar üzerine durdurdukları araçta 900 gram eroin ele geçirdi. Araç içinde bulunan Murat Hanlı ve Ayşe Dırla, gözaltına alındı. Ayşe Dırla'nın, Kadir Şeker'in, sevgilisi Özgür Duran'ın elinden dayak yerken kurtardığı kadın olduğu ortaya çıktı. Kadir Şeker, Ayşe Dırla'yı kurtarmak isterken Özgür Duran'ın ölümüne neden olmuş ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

"EROİNİ GERİ VERMEYE GİTTİK"

Gözaltına alınan Ayşe Dırla ve Murat Hanlı, sorgulanmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Ayşe Dırla ile Murat Hanlı sorgularının ardından pazartesi günü adliyeye sevk edildi. Ayşe Dırla, mahkemedeki ifadesinde Murat Hanlı ile dini nikahlı olarak yaşadıklarını belirterek, 'Murat benim 1 aylık imam nikahlı eşim. Onunla yaşıyoruz. Uyuşturucuyla bir ilgim yok. Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. Uyuşturucuyu kullanmak için aldı. O gün akşam eve elinde paketle geldi. Ben de görünce kızdım. Tekrar uyuşturucu bağımlısı olmasını istemiyordum. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı' dedi.

"ÖZGÜR’ÜN ANNESİ İHBAR ETMİŞ OLABİLİR"

Ayşe Dırla, haklarında yapılan ihbar üzerine yakalanmalarıyla ilgili de ''Ben Kadir Şeker davasında tanık olarak bulunuyorum. Dava sürecinde Kadir’i suçlamadım. Bu da Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç’ı kızdırmıştı. İhbarı onun yapabileceğini düşünüyorum' dedi.

Murat Hanlı da ifadesinde, yaklaşık 60 bin lira değerindeki aracını satıp eroin aldığını belirterek, 'Arabamı sattım. Bu uyuşturucuyu kullanmak için satın aldım. Uyuşturucu satıcısı da değilim. Ayşe karşı çıktı, geri götürdük' dedi.

Ayşe Dırla ve Murat Hanlı, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 


Haberin Özeti

"Kadir Şeker olayı"nda öldürülen kişinin kız arkadaşı olarak bilinen ve aracında 900 gram eroin bulunan Ayşe Dırla'nın mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı.
"Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. O gün akşam eve paketle geldi. Görünce kızdım. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı."

ARKA PLAN
• İddiaya göre, 5 Şubat 2020'de Konya'da bir parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine Ayşe Dırla'nın şiddet gördüğünü düşünen Kadir Şeker, Özgür Duran ile boğuşmaya başladı. Özgür Duran göğsünden aldığı yara nedeniyle hayatını kaybederken, Kadir Şeker ise "kasten adam öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.
• 30 Kasım 2020'de Konya'da polis ekiplerince durdurulan bir araçta 900 gram eroin bulunmuş, "Kadir Şeker olayı"nda maktulün kız arkadaşı olarak bilinen Ayşe Dırla ise gözaltına alınmıştı.
<p><span>Türkiye ile Pakistan arasında tarihi bir televizyon dizisi projesi için harekete geçildi.&n

Türk yapımcılara Pakistan'da üst düzey karşılama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de aslan yavrusu bulundu

İran, Hint Okyanusu'ndaki temsili hedeflere uzun menzilli balistik füzeler fırlattı