• $8,5132
  • €10,2847
  • 498.759
  • 1441.33
04 Mayıs 2021 Salı 00:27 | Son Güncelleme:

UMED Başkanı Aslan Değirmenci'den manipülasyon uyarısı

UMED Başkanı Aslan Değirmenci'den manipülasyon uyarısı

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul'un "İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasına tepki göstererek, "Zihin mimarları bir senaryo yazıyor, oyuncuları yazılan senaryoda Holywood sanatçısı gibi sahne alıyor; bazen kalpak, bazen fes, bazen takke takarak bilincimizin üstünde bir bilinç oluşturmak istiyor. Bazen kendilerine acındırmak bazen ise yüceltmek için mühendislik yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul'un "İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasının ardından Gaziantep'te bir camide yaşanan olayların ardından sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, "Zihin mimarları bir senaryo yazıyor, oyuncuları yazılan senaryoda Holywood sanatçısı gibi sahne alıyor; bazen kalpak, bazen fes, bazen takke takarak bilincimizin üstünde bir bilinç oluşturmak istiyor. Bazen kendilerine acındırmak bazen ise yüceltmek için mühendislik yapıyorlar." dedi.

UMED Başkanı Aslan Değirmenci, "Algıları yönetmek ve manipüle etmek için uçağın otomatik pilotunu programlar gibi toplumun donanımına ve değerlerine dokunuyorlar.

Toplumun ortak duygu ve düşüncesine etki edecek her türlü materyali bir silah olarak kullanıyorlar.

TOPLUMU RUHİ ÇÖKÜNTÜYE GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Zihin mimarları bir senaryo yazıyor, oyuncuları yazılan senaryoda Holywood sanatçısı gibi sahne alıyor; bazen kalpak, bazen fes, bazen takke takarak bilincimizin üstünde bir bilinç oluşturmak istiyor.

Bazen kendilerine acındırmak bazen ise yüceltmek için mühendislik yapıyorlar.

Yoğun, sürekli tekrarlanan söylem ve görüntü kodlamalarıyla toplumu manipüle ederek, kötülük üzerine inşa ettikleri stratejilerini hayata geçiriyorlar. Ve söylem ile eylemde düşman kardeşler birleşerek toplumu zehirlemeyi deniyorlar.

Camideki provokasyona bir de böyle bakın!" dedi.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı