• $8,1665
  • €9,7131
  • 453.648
  • 1375.91
25 Haziran 2018 Pazartesi 16:51 | Son Güncelleme:

Ülkücülerden Yaşar Okuyan'a eşekli gönderme

Ülkücülerden Yaşar Okuyan'a eşekli gönderme

Başkent’te bir grup ülkücü, seçim öncesi katıldığı televizyon programında 'MHP tek başına barajı geçsin Tandoğan Meydanı'nda anırmazsam şerefsizim' diyen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan'ı, Tandoğan Meydanı'nda protesto etti. Yanlarında getirdikleri eşek maketinin üzerine 'Yaşar Okuyan' yazan grup, Okuyan'dan sözünü tutmasını beklediklerini söyledi. Okuyan ise sözünün "Devlet Bahçeli'nin seçime tek başına girmesi halinde" geçerli olacağını söyledi.

Yaklaşık 20 kişilik bir grup, saat 14.00 sıralarında Ankara Tandoğan Meydanı'ndaki saat kulesi önünde toplandı. Yanlarında getirdikleri eşek maketinin üzerine 'Yaşar Okuyan' yazan grup, "Ülkücüler burada eşek Yaşar nerede" diye slogan attı. Eylemi ülkücüler adına yaptıklarını söyleyen grubun açıklamasında şunlar söylendi:

"16 Nisan 2018'de katılmış olduğu bir programda Yaşa Okuyan 'MHP barajı geçerse ben de Tandoğan Meydanı'na gelip eşek gibi anırmazsam şerefsizim' demişti. Biz de kendisinin bu sözü tutacak erdeme sahip olmadığına inanmadığımız için onu temsilen buraya bir eşek getirdik. Ama yine de biz kendisine sesleniyoruz; biraz şerefi varsa kendisinin dediği gibi kendisini bu meydana anırmaya bekliyoruz. Son sözümüzde yine aynı olacak. Diyoruz ki; onun gibi eşekler olduğu sürece ona semer vuracak ülkücüler her zaman var olacak."Grup, eylemin ardından polisin uyarısıyla dağıldı.  

(DHA)

<p>RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAĞIŞLAR ÇEKİLİYOR</p><p>Hafta başında Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nu

Meteoroloji Uzmanı açıkladı... Ramazan'da hava durumu nasıl olacak?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü