• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
04 Mart 2021 Perşembe 10:17 | Son Güncelleme:

Ukraynalılar yerli ve milli Türk silahlarına hayran kaldı

Ukraynalılar yerli ve milli Türk silahlarına hayran kaldı

Yerli silah üretiminin Türkiye'deki bir numaralı adresi olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Milli Savunma Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulunma için Türkiye'de bulanan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk ve heyetini ağırladı. Yerli ve milli silahları inceleyen Myroniok'un yerli ve milli silahlara karşı hayranlığını gizleyemedi.

Milli Savunma Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulunma için Türkiye'de bulanan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk, MKE Gazi Fişek Fabrika'nda yerli ve milli Türk silahlarını inceledi. Myroniok'un yerli ve milli silahlara karşı hayranlığını gizleyemedi.

Son dönemde başta savunma sanayii olmak üzerek İHA ve SİHA'larda büyük atılım yapan Türkiye, ihracatta büyük anlaşmalara imza atarken yerli üretimde ülkenin bir numaralı adresi olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu da yabancıların gözdesi haline geldi. Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler için Türkiye'de bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Myroniuk, MKE Gazi Fişek Fabrikası'nda yerli üretim silahları inceledi.

UKRAYNALILAR HAYRAN KALDI

Tamamen yerli üretimle başarısından söz ettiren kurum, Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler için Türkiye'de bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk'u ağırladı.

Fabrikayı gezen Myroniuk, incelediği silahlara hayran kaldı.

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Milli Savunma Bakanlığı'mız nezdinde görüşmelerde bulunmak üzere ülkemizde bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk 'u MKE Gazi Fişek Fabrikamızda ağırladık. Mevcut ve potansiyel işbirliği kapasiteleri hakkında heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirdik."
<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü