• $ 6,8666
  • € 7,7436
  • 397.402
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Haziran 2020 Salı 16:03 | Son Güncelleme:

Ukrayna Büyükelçisi Sybiha, Ukraynalılar'ın güvenli tatil için Türkiye'yi tercih ettiğini açıkladı

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, vatandaşlarının Muğla başta olmak üzere turistik olan birçok ilçeyi çok sevdiklerini ve güvenli tatil için Türkiye'yi tercih ettiklerini söyledi.

Muğla'ya ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Sybiha ve beraberindekileri, Muğla Valisi Orhan Tavlı ile makamında ağırladı.

Sybiha, burada yaptığı konuşmada, Ukraynalı turistlerin Türkiye'de tatil yapmayı sevdiğini söyledi.

Ukraynalı turistlerin Türkiye'ye daha çok gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Sybiha, "Muğla'da yaşayan Ukrayna vatandaşları kendilerini evlerinde gibi hissediyor. Biz bundan dolayı çok memnunuz. Türkiye'de çok sayıda Ukrayna vatandaşı ve iş insanı var. Ukraynalı vatandaşlarımız, Muğla ve turistik ilçelerini çok seviyor. Güvenli bir tatil yapmak için Türkiye'yi tercih ediyorlar." diye konuştu.

TATİL BELDELERİNDE KOVİD-19 ÖNLEMLERİ

Muğla Valisi Tavlı ise şehrin turizm başta olmak üzere tarım ve madencilik gibi sektörlerde ciddi bir potansiyele sahip olduğunun altını çizdi.

Muğla'nın yeryüzü güzelliklerinin yanında yeraltı zenginlikleri olduğunu anlatan Tavlı, "İki uluslararası havalimanına sahibiz. Sağlık altyapımız oldukça güçlü. İlimizde Kovid-19 vaka sayısı oldukça düşük. Vatandaşlar Kovid-19 kapsamında alınan tedbirlere riayet ediyor. Bu nedenle yerli ve yabancı misafirlerimiz Muğla'yı tercih ediyor." ifadesini kullandı.

Konaklama tesislerinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında tüm hazırlıkların yapıldığını vurgulayan Tavlı, buraların birçoğunun da Sağlıklı Turizm Belgesi aldığını dile getirdi.

Büyükelçi Sybiha, Vali Tavlı'ya Ukrayna'nın özel akasya balını hediye etti.

Kadın cinayetlerinde medyaya düşen görev ne?

Kadın cinayetlerinde medyaya düşen görev ne?

10 Temmuz Cuma Günlük burç yorumları yayında!

10 Temmuz Cuma Günlük burç yorumları yayında!

10 Temmuz burç yorumları! Hangi burçları şanslı bir g�

10 Temmuz burç yorumları! Hangi burçları şanslı bir gün bekliyor?

Yüz felci olmamak için klima kullanırken 5 kural

Yüz felci olmamak için klima kullanırken 5 kural