• $7,4157
  • €9,0417
  • 442.727
  • 1542.45
26 Haziran 2020 Cuma 03:19 | Son Güncelleme:

‘Uçan kale' A400'ün kokpitinde üç bakan

‘Uçan kale' A400'ün kokpitinde üç bakan

Milli Savunma Bakanı Akar, Sanayi Bakanı Varank ve Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, ‘A400 M'yi inceledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘uçan kale’ olarak nitelendirilen A400 M uçağının bakım ve retrofit faaliyetlerini inceledi, uçağın kokpitinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

BAKIMLARI YAPILIYOR

Kayseri’de Üs Komutanlığı’nda aldıkları brifingin ardından üç bakan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesi, A400 M uçağının bakım ve retrofit çalışmalarını yerinde incelemek üzere uçak hangarına geçti. 2. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü yetkilileri tarafından verilen brifingin ardından, Akar, Varank ve Karaismailoğlu, bakımı yapılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı bir A400 M uçağında incelemelerde bulundu. A400 M uçağının kokpitine çıkarak çalışmalara ilişkin bilgi alan bakanlar, yapımı devam eden A400 M uçağı hangar alanında da incelemelerde bulundu. 

YERLİ OTOYA BATARYA TASARIMI

Ardından 3 bakan ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ’yi de ziyaret etti. ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy, şirketin batarya tasarlayıp, ürettiklerini aktardı. Özsoy, giyilebilir askeri batarya, yeni özel akıllı batarya projesi, kanguru akıllı batarya depolama ve şarj kabini gibi projeler üzerinde çalışıldığını kaydetti. Özsoy, yerli otomobil TOGG’a yönelik de projeleri olduğunu vurgulayarak, “TOGG tarafından gönderilen batarya isterlerine yönelik tasarım çalışmaları başladı” dedi.

<p>Çevre dediğimiz hadisenin sadece devletlere bırakılamayacağını söyleyen Oğuzhan Bilgin, konuya il

'Çevre, dünya ve tabiat bize emanet olarak bırakıldı'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Haftanın yalanları