• $7,4962
  • €9,0567
  • 442.011
  • 1536.36
15 Temmuz 2020 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Uçaklar bu kez Pensilvanya semalarında uçacak

Uçaklar bu kez Pensilvanya semalarında uçacak

Terör örgütü elebaşı Gülen'in kaldığı Pensilvanya'da da etkinlikler düzenlenecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kiralanan uçaklar, terörist ininin üzerinde uçuş yapacak. Uçakların kuyruklarına bağlanacak pankartlarla terör örgütüne “peşindeyiz” mesajı verilecek.

OSMAN NURİ CERİT

15 Temmuz anmaları kapsamında terör örgütü elebaşı Gülen’in kaldığı Pensilvanya’da da birçok etkinlik gerçekleştirilecek. 15 Temmuz şehitlerinin anısına İngilizce yazılı pankartlar FETÖ’nün karargahı Pensilvanya ve bazı ABD eyaletlerinde hava araçlarıyla gezdirilecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de kiralanan uçaklar, terörist başı Fetullah Gülen’in evinin üzerinde uçuş yapacak. Uçakların kuyruklarına bağlanacak pankartlarla terör örgütüne ‘peşindeyiz’ mesajı verilecek. Ayrıca, ABD’de yaşayan Türk vatandaşları da FETÖ elebaşı Gülen’in evinin önünde eylem yapmak için hazırlık yaptığı da ifade ediliyor.

ŞEHİT FOTOĞRAFLARI YERLEŞTİRİLECEK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın taslak programına göre, 15 Temmuz günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya hesabındaki profil fotoğrafı, şehit fotoğrafıyla değiştirilecek. Yine, önceden tespit edilen 251 tanınmış kişinin sosyal medyadaki fotoğraflarına şehitlerin fotoğrafları yerleştirilecek.

VAPUR VE TRENLER ÖZEL TASARIMLA GİYDİRİLECEK

Darbe girişimiyle ilgili yapılan görseller hafta boyunca sosyal medyada, gar, terminal ve havalimanlarında video ekranlarında izletilecek. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen uluslararası anti-darbe hekatonu bu sene de olacak. İstanbul’da belirlenen bir vapur ile YHT treni 15 Temmuz için özel tasarımlarla giydirilecek. 15 Temmuz şehitlerinin isimlerine özel yapılan hat levhaları çeşitli şehirlerde sergilenecek. Vatandaşlar etkinlikleri 15 Temmuz uygulamasından takip edebilecek.

2019 yılında bakanlıklar, kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında toplam bin 500 program ve faaliyet hayata geçirilmişti. Bu yıl 15Temmuz kapsamında düzenlenecek toplam program ve faaliyet sayısı3.bin ’e ulaştı. Bu yıl yurtiçinde bakanlıklar ve kamu kurumları bin 609, üniversiteler 521, sivil toplum kuruluşları108 adet olmak üzere toplam bin 238 program gerçekleştirecek. Yurtdışında ise 752 faaliyet icra edilecek.

<p>Peki, piyasalar güne nasıl başladı? Kur ve altında nasıl bir  seyir var? Merkez Bankası’nın

Piyasalar güne nasıl başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor

Batı Karadeniz'deki kar yağışı drone ile görüntülendi