• $8,6549
  • €10,1462
  • 489.206
  • 1397.76
25 Ağustos 2021 Çarşamba 23:49 | Son Güncelleme:

Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarın

Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarın

İngiltere, Türkiye'ye yönelik seyahat yasağını yeniden değerlendirmeye alırken, medyadan Türkiye'ye destek geldi.

İngiltere, Türkiye'ye yönelik seyahat yasağını yeniden değerlendirmeye alırken, medyadan Türkiye'ye destek geldi. DailyMail gazetesi, Türkiye'ye tatile gidip gelenlerin 11 gece karantinaya girdiğini ve otellere ortalama 2 bin 285 sterlin (26 bin 300 TL) ödemek zorunda kaldığını hatırlatarak, oysa Türkiye'den gelenlerde Kovid testi pozitif çıkanların yüzde 3'ten yüzde 1,7'ye düştüğüne işaret etti. Gazete, bu oranın 'kehribar liste'deki İspanya ile aynı olduğunu vurguladı.

KEHRİBARI HAK EDİYOR

Independent gazetesi de, Türkiye'de 7 günlük vaka sayısının 100 binde 232, İngiltere'de 464 olduğunu hatırlatarak, Türkiye'de yetişkinlerin yarıdan fazlasının tam aşılandığına, AB'nin de Türkiye'de verilen aşı sertifikalarını kabul ettiğine işaret edildi. Haberde ülkenin ünlü seyahat danışmanlarından Paul Charles'ın, "Türkiye, kehribar listede olmayı çok hak ediyor. İngiliz vatandaşlarının çoğu, Türkiye'de kendi ülkesinde olduğundan daha güvenli hissediyor" sözlerine yer verildi.

'ÇIKARILMASI YÜKSEK BİR İHTİMAL'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere'nin kırmızı liste kararına tepki gösterdi: "Verileri onların sistemine girmediğimiz için kırmızı listeye alanlar pek çok ülkede bunu uygulamıyor. Bize gelen bilgilere göre kırmızı listeden çıkma ihtimalimizin yüksek."

AİLEMİN HER FERDİ AŞISINI YAPTIRDI

Bakan Koca, "kendisi ve ailesinin aşı olmadığı" iddialarını "Türkiye'de ilk aşıyı ben oldum. Ailemin her ferdi de aşısını yaptırdı" açıklamasıyla yalanladı.

<p>Antalya'da iş arkadaşını bıçakla rehin alıp yaralayan garson gözaltına alındı. </p>

Boğazına bıçak dayayarak rehin aldı

Bakan Karaismailoğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nın tanıtımına katıldı

Türkiye ve Azerbaycan hava kuvvetleri uçakları selamlama uçuşu yaptı! İşte o anlar

İstanbul'a değer katanlar: Üsküdar ve Balat'ın akşam mezatları