• $7,5011
  • €9,089
  • 444.154
  • 1523.15
14 Ocak 2021 Perşembe 21:05 | Son Güncelleme:

Türkiye'den Norveç'e "terör propagandası" tepkisi: Derhal son verilmelidir

Türkiye'den Norveç'e "terör propagandası" tepkisi: Derhal son verilmelidir
AA

Dışişleri Bakanlığı'nca, Norveç'in başkenti Oslo'da kamuya açık alana asılan ve PKK propagandası yapılan tabloya ilişkin, "Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir. Terörizme müsamaha edenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız." açıklaması yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Norveç'e, Oslo'da düzenlenen bir etkinlikte gösterilen tabloda PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandası yapıldığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

AA'nın aktardığı habere göre, Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Oslo Belediyesinin desteklediği bir faaliyet kapsamında, PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandasına hizmet eden sözde kadın haklarıyla ilgili bir tablonun kamuya açık alana asılmasına müsaade edilmiştir." bilgisine yer verildi.

Açıklamada, yapılan diplomatik girişimlere rağmen Oslo Belediyesinin ısrarla sürdürdüğü tutumu için "ibret verici" ifadesi kullanıldı.

PKK'nın 40 binden fazla insanın ölümünden sorumlu bir terör olduğu anımsatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"PKK’nın yaşattığı acılardan en fazla etkilenenler arasında kadınlar bulunmaktadır. PKK/YPG'nin çocuk kaçırmak dahil işlediği suçlarla bir terör ve suç örgütü olduğu insan hakları raporlarına da yansımıştır. Evlatları terör örgütünce kaçırılıp zorla alıkonulan Diyarbakır Annelerinin feryatları buna örnektir. PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD/YPG de kadın istismarının baş aktörlerindendir."

Açıklamada ayrıcı terör propagandasına son verilmesi çağrısı yapılarak, "Terörizme müsamaha gösterenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız." değerlendirmesinde bulunuldu.

<p>ABD 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskınının ardından tarihi günler yaşıyor. Başkan Donald Trump'ın be

ABD'de tarihi gün...'Trump ilkleri yaşatmaya devam ediyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüsten korunmak için göldeki adacıkta yaşamaya başladı

Haşladığınız yumurtalar grileşiyorsa dikkat!