• $8,319
  • €10,1186
  • 499.779
  • 1454.25
12 Nisan 2021 Pazartesi 16:31 | Son Güncelleme:

Türkiye'den Gürcistan'a askeri yardım... Savunma Bakanlığı'na teslim edildi

Türkiye'den Gürcistan'a askeri yardım... Savunma Bakanlığı'na teslim edildi
AA

Milli Savunma Bakanlığı askeri havaalanını geliştirmesi için Gürcistan'a araç ve teknik ekipman yardımı yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Savunma Bakanlığına Marneuli Askeri Havalimanı'nın geliştirilmesi için özel minibüsler, forkliftler ile çeşitli cihazlar hibe etti.

AA'nın haberine göre, Türkiye ile Gürcistan hükümeti arasındaki Askeri Mali İşbirliği Anlaşmaları kapsamında, Devlet Malzeme Ofisi kanalı ile tedarik edilen minibüsler, forkliftler ve araç yıkama cihazları başkent Tiflis'ten 40 kilometre uzaklıktaki Marneuli Havalimanı'nda düzenlenen törenle Gürcistan Savunma Bakanlığına teslim edildi.

Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ile Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan'ın katıldığı törende, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği Askeri Ataşesi İkmal Albay Burak Altıner ile Gürcistan Savunma Bakanlığı Havacılık ve Hava Savunma Komutanı Albay Sergo Ninua tarafından teslim tutanakları imzalandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Savunma Bakanlığına son 5 ay içinde, lazer telemetreleri, bir dizi mühendislik ekipmanları, 35 BMC Neocity 8,5 metrelik dizel otobüs, 12 zırhlı iş makinesi ve çeşitli aparatlar hibe etmişti.

<p> İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak

Bakan Soylu, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı