• $ 6,6169
  • € 7,2927
  • 335.688
  • 89643.7
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

6 Mart sınırı geçen mülteci sayısı kaç? Türkiye'den ayrılan mülteci sayısı kaç oldu?

Sınırı geçen mülteci sayısı merak ediliyor. Başta İstanbul olmak üzere ülkenin pek çok kentinden Edirne, Çanakkale ve İzmir'e yönelen düzensiz göçmenlerin, Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden Avrupa ülkelerine geçmek için verdiği zorlu mücadele devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 6 Mart 2020 saat 12:10 itibariyle Yunanistan'a geçen mülteci sayısını açıkladı. İşte sınırı geçen mülteci sayısı..

Türkiye'den ayrılan mülteci sayısı kaç oldu? sorusunun yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Türkiye'nin sınır kapılarının açılması ile Avrupa hayali kuran mülteciler sınır kapılarına akın akın gitmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 6 Mart 2020 saat 12:10 itibariyle Yunanistan'a geçen mülteci sayısını açıkladı. İşte sınırı geçen mülteci sayısı haberimizde....

SINIRI GEÇEN MÜLTECİ SAYISI KAÇ OLDU?

İçişleri Bakanlığı, 6 Mart saat 12:10 itibariyle 142 bin 175 düzensiz göçmenin Yunanistan'a geçtiğini açıkladı.

YUNAN ASKERİ ATEŞ AÇMAYA DEVAM EDİYOR

Edirne Valiliği, Yunan güvenlik güçlerinin Pazarkule Sınır Kapısı’nda bulunan göçmenlere silahla ateş açması sonucunda 1 göçmenin öldüğünü, 5 göçmenin de yaralandığını açıkladı.

GEÇMİŞ ÇABUK UNUTULDU

Kapısındaki mültecilere jiletli tellerin yanı sıra ses bombası, gaz bombası ve gerçek mermilerle müdahale eden Yunanistan, yaklaşık 75 yıl önce yaşadığı acıların benzerini yaşayan insanlara yönelik insanlık dışı muamele ederek uluslararası toplum tarafından yoğun bir eleştiri altında bulunuyor.

SOLUĞU YUNANİSTAN’DA ALDILAR, KESENİN AĞZINI AÇTILAR

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, Yunanistan’a 350 milyon avrosu hemen olmak üzere toplam 700 milyon avro para, 100 sınır koruma görevlisi, 7 gemi, 2 helikopter, 1 uçak ve 3 özel araç verileceğini duyurdu.

Mülteci ve düzensiz göçmenler konusunda Türkiye’ye verdikleri vaatleri yerine getirmeyen AB’nin, mülteciler kapısına dayanır dayanmaz Yunanistan’a yönelik bu “yardımsever” tavrı dikkat çekti.

BM: “BU TÜRKİYE’NİN SORUNU DEĞİL”

Birleşmiş Milletler 74 Genel Kurul Başkanı Tijjani Muhammed Bande, Suriyeli mültecilerle ilgili olarak Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “En iyi çözüm (Suriyeli) halkı bu duruma getiren savaşa siyasi bir çözüm bulmak ve Türkiye’ye destek vermektir.” diye konuştu.


Seyehat izin belgesi için sosyal mesafe kuralına uymadılar

Seyehat izin belgesi için sosyal mesafe kuralına uymadılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni AKM binası Taksim'de yükseliyor

Koronavirüse karşı ilginç çözüm: Paraları 100 derecede kaynatıyor