• $7,9513
  • €9,4788
  • 461.119
  • 1325.47
05 Haziran 2020 Cuma 13:24 | Son Güncelleme:

Saatler ileri mi alındı 2020?

Saatler ileri mi alındı 2020"

Dünyanın birçok yerinde bugün itibarıyla yaz saati uygulamasına geçildi. Ancak 2016 yılından beri sabit saat uygulamasında yer alan Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda da teknolojik saatler kendilerini otomatik olarak ileri aldığı için kafa karışıklığına sebep olmuştu.

Dünyanın birçok yerinde bugün itibarıyla yaz saati uygulamasına geçildi. Türkiye'de otomatik saat ayarı açık olanların da saatleri bir saat ileri alındı. Haliyle bu durumu yaşayan vatandaşlar da şuan saatin kaç olduğunu öğrenmek için arama motorlarında saati sorguluyor. 

TÜRKİYE'DE ŞUAN SAAT KAÇ?

Türkiye'de saatlerde bir değişiklik olmadı. Doğru saati öğrenmek için TRT resmi internet sitesini veya manuel saatlerinizi (kol saati, duvar saati vb.) kontrol edebilirsiniz.

BAKAN DÖNMEZ’DEN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz aylarda katıldığı programda sürekli yaz saati uygulaması ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Dönmez yaptığı açıklamada, '2016'da tek saat uygulamasına geçme kararı almıştık. Epey eleştiri konusu olmuştu. Bununla ilgili biz o dönem teknik çalışma da yaptırmıştık. Yıllık 1 milyar TL civarında tasarruf etti Türkiye bu uygulama ile. AB de geçtiğimiz aylarda bir karar aldı ve üye ülkelerin artık tek saate geçme yönünde bir tavsiye kararı aldı. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi de görmüş olduk' dedi.

<h3>Başkan Erdoğan'dan yerli aşı müjdesi</h3><h3>TARİH VERDİ</h3><p>AK Parti grup toplantısında konu

25 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ülkelerin şaşırtıcı sınırları! İlk kez göreceksiniz

Issız bir arazide bulunan metal monolitin sırrı ne?