• $7,938
  • €9,3991
  • 485.246
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Mayıs 2020 Pazar 02:22 | Son Güncelleme:

Türkiye yardımlarıyla dünyada fark yarattı

Türkiye yardımlarıyla dünyada fark yarattı

Türkiye'nin tıbbi malzeme yardımı ABD'nin virüsten en çok etkilenen bölgesindeki Kings Country Hastanesi'ne ulaştı. ABD'li vekil Clarke “Türkler yaptıkları yardımlarla hem dünyada hem de ABD'lilerin hayatında fark yarattı” dedi.

YAVUZ ATALAY

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi, ABD’lilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Türkiye’nin gönderdiği tıbbi malzemeler, ABD’nin virüsten en çok etkilenen bölgesindeki Kings Country Hastanesi’nde törenle teslim alındı. Törende bulunan ABD’li federal milletvekili Yvette Clarke AKŞAM’a özel açıklamalarda bulundu. “Kovid-19 hayatımızı alt üst etti. Türk toplumunun yaptığı yardımlar gözlerimi yaşarttı. New York’ta, Brooklyn’de birçok Türk yaşıyor. Gereğinden fazla yardım yapıyorlar. Türkler, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi, insanların hayatlarında fark yarattı.”

DÜNYADA FARK YARATTILAR

“Türkler, iyiliği temsil ediyor. Dünyada fark yaratıyorlar. Başkente döndüğümde bundan bahsedeceğim. En zor şartlara sahip olan bu hastaneye gönderilen yardımlar ve fedakarlıktan dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

2. DALGA İÇİN HAZIRIZ

Doluluk oranlarının yüzde 70 civarında olduğunu belirten hastanenin CEO’su Sheldon P. McLeod ise şunları kaydetti: “Vakalar aşağı doğru gidiyor. Hastaneyi yeniden açmayı planlıyoruz. İkinci dalganın gelmesi durumunda ise hazırlıklıyız. Türkiye’ye bu yardımlar için minnettarız.”

SOSYAL MESAFEYİ KORUYUN

Kings Hastanesi’nin başhekimi Dr. Steven Pulitzer, “Bir kaç haftadır sayıların azaldığını görüyoruz. İnsanlar evde kalırsa, maske takarlarsa ve sosyal mesafeyi korurlarsa sayıları aşağıda tutabiliriz. 800 civarında hastayı iyileştirdik” dedi. Acil Doktoru Geralda Xavier ise şunları kaydetti: “İkinci dalga için kendimizi hazır hissediyoruz. Daha rahat ve tecrübeliyiz. Hastalarımız iyileşiyor. Elimizde tedavi için henüz bir ilaç yok ancak edindiğimiz tecrübeler var.” 

Büyük devlet olmak tam da bunu gerektirir 

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi Eş başkanı Dr. Halil Mutlu, törene yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İyi devlet olmak, vatandaşlarınıza iyi bakmanızı gerektirir. Ancak dünyanın en büyük devletlerinden biri olmak istiyorsanız, böyle krizlerde tüm insanlığı kendi vatandaşınız gibi görmeli ve yardım elinizi uzatmalısınız. Türkiye, dünyanın en büyük devletlerinden biris. Devletimiz, devletlerarası protokollerle, bizler de STK olarak yaptığımız yardımlarla, en büyük devletlerden biri olmanın gereğini yerine getirdik. Bundan ötürü gururluyuz” dedi. TASC Temsilcisi Burak Firik, “Burada 150’den fazla dilin konuşulduğu mahalledeyiz. Böyle bir yardımın onlardan gelmemesi bölgemizin milletvekili Clarke Hanımefendiyi çok şaşırttı” dedi. 

Dünya bu ana kilitlendi! Uzay yolculuğu başarıyla gerçekleşti

Filistinliler 2 ay sonra tekrar açılan Mescid-i Aksa'ya akın ettiler

Mesdid-i Nebevi, 74 gün sonra tekrar ibadete açıldı

"Türkiye seçimleri 2023 yılında vakti geldiğinde yapılacaktır"

<p>NASA tarafından numune toplaması için Bennu göktaşına gönderilen OSIRIS-REx uzay aracının yeni gö

NASA, Bennu göktaşına göndermişti: OSIRIS-REx uzay aracının yeni görüntüleri yayınlandı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yurda kaçak sokulan hayvanlar Gaziantep'te korumaya alındı

Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Markar Esayan'ın cenaze törenine katıldı