• $8,319
  • €10,1186
  • 499.779
  • 1454.25
29 Mart 2018 Perşembe 08:18 | Son Güncelleme:

Türkiye rüzgarı Batı basınını çıldırttı

Türkiye rüzgarı Batı basınını çıldırttı

Varna’daki AB-Türkiye görüşmesi ve Türkiye’nin başarılı sınır ötesi operasyonları Amerika ve Avrupa’yı çileden çıkarttı. Hazımsız Batı basını Türkiye’nin ateşle oynadığı ve acil müdahale edilmesi gerektiğini yazdı. 

ÇİLEDEN ÇIKARTAN FOTOĞRAF

Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı Fransız medyasında geniş yer bulmaya devam ediyor. Ülkenin yüksek trajlı gazetelerinden Le Figaro yazarı Renaud Girard, “Doğu’da dostlarına ihanet eden Batı” başlıklı yazısında Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde elini güçlendirmeye devam ettiğini ve Avrupa ülkelerinin artık bir şeyler yapması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin 1974 yılında düzenlediği Kıbrıs Harekatı’na da Avrupa ülkelerinin sessiz kaldığını ifade eden Fransız yazar, Osmanlı İmparatorluğu’na karşı yaşanan sessizliğin bugün de sahnelendiğini belirterek provakatif yazısını sonlandırdı.

MANİPÜLASYON YAPTILAR 

Almanya’da yayımlanan Frankfurter Allgemeine Zeitung ise Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki askeri operasyonlarının vahim sonuçlara yol açabileceği gibi cüretkar bir yoruma yer verdi. Gazete, “Türkiye’nin müdahalesini toprak bütünlüğünün ihlali olarak değerlendiren Irak orduyu seferber etti” şeklindeki manipülatif ifadeleri sütunlarına taşırken Türkiye’nin ateşle oynadığını belirterek haddini aştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker ile zirvede yakın ve yapıcı tutumu Batı basınını çileden çıkarttı.

 

Tam üyeliği çekemiyorlar

Kathimerini gazetesinde yayımlanan karikatürde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalinde AB bayrağındaki yıldızların Ay Yıldızlı Türk bayrağını andırır şekle büründüğü görülüyor. 

Yunan basınından karikatürize şok! 

 

Varna’da düzenlenen Türkiye-AB Zirvesi’ne büyük umut bağlayan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi hayal kırıklığına uğradı. Rumlar, bu toplantıda Akdeniz’deki tatbikatların durdurulacağını hayal ediyordu. Yunan yayın organı Kathimerini, AB’nin Türkiye’ye herhangi bir yaptırım gücünün olmadığını bir karikatürle servis etti. 

Rumları kahreden bayrak hatası

RT (Russia Today) televizyonu, “Rus diplomatları sınır dışı etmeyen” ülkeler listesi yayımladı. Haberde Kıbrıs Rum Kesimi'nin karşısında KKTC bayrağını izleyen Rum ve Yunanlar, onlarca protesto mesajı gönderdi. Rus televizyonu, bayrağa tepki gösteren Rum ve Yunanlara özür mesajıyla yanıt verdi.

<p>Piyasalar haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları neden  yükselişte? Kademeli  normalleşmenin ekon

Kademeli normalleşmenin ekonomiye etkisi nasıl olacak?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı